Zafer Peker, son dönemde artan popülaritesiyle dikkat çekiyor. Peki bu ilginin deposu nedir? Zafer Peker kimdir, nereli ve kiminle evli? İşte, dört gözle beklenen bu soruların tüm cevapları bu yazımızda.

Zafer Peker kimdir?

İstanbul’un müzik sahnesine uzun senelerdir adını altın harflerle yazdıran Zafer Peker, Türk pop müziğinin sevilen isimlerinden biridir. 4 Ekim 1959’da İstanbul’da doğan Zafer Peker, şu anda 64 yaşındadır.

1992 senesinde “Sensiz Olmaz” albümüyle müzik yaşamına adım atan Peker, Diyemedim adlı şarkısıyla büyük bir çıkış elde etti. Bilhassa Best FM tarafınca senenin en iyi slow şarkısı seçilen bu parça, sanatçının tanınmasını sağlamış oldu. Ardından 1994 senesinde “Kafayı Taktım Sana” albümüyle başarısını pekiştirdi ve Sensiz Sabah Olmuyor şarkısıyla dikkatleri üstüne çekti.

1996’da “Dayanmıyor Yüreğim” albümüyle müzik yolculuğuna devam eden Zafer Peker, Veresiye Olmaz şarkısıyla dinleyicilerin takdirini topladı. 1999 senesinde çıkan “Aşkımız Var Gibi” albümüyle büyük bir çıkış yakalayan sanatçı, Aşkımız Var Gibi ve Anlamazsın benzer biçimde parçalarıyla müzik listelerinde üst sıralara yerleşti.

Sonraki yıllarda “Aşk-ı Yakınma” (2001) ve “Zafer Peker 2005” benzer biçimde albümlerle müzik kariyerini sürdüren sanatçı, geniş bir fanatik kitlesine haiz oldu. Toplamda 7 stüdyo albümü bulunan Zafer Peker, kendi bestelerine de albümlerinde yer vermiştir. Zafer Peker, Türk pop müziğinin mühim isimlerinden Hakan Peker’in ağabeyidir. Sanatçı, evlidir ve bir çocuk babasıdır.

2013 senesinde “Vallahi (Aşk Bize Yakışmadı)” albümüyle müzikseverlerle buluşan Zafer Peker, prodüksiyon ve konser çalışmalarıyla da etken olarak müzik sahnesinde yer almaya devam etmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi