Yunanistan’da Yakalanan Ramazan Bayğara Kimdir? Ramazan Bayğara Neden Gündemde?

0

Ramazan Bayğara Kimdir?

Ramazan Bayğara, Bayğaralar kabahat örgütünün lideri olarak biliniyor. 2020 senesinde öldürülen çete lideri Bedirhan Bayğara’nın peşinden örgütün başına geçen Ramazan Bayğara, yurt dışına kaçmasıyla dikkatleri üstüne çekti. Kırmızı Bülten ile aranan Ramazan Bayğara, geçtiğimiz ay Yunanistan’da INTERPOL ekipleri tarafınca yakalanarak tutuklandı.

Bayğaralar Suç Örgütü

Geçtiğimiz yıl Emniyet Genel Müdürlüğü tarafınca düzenlenen operasyonla büyük darbe alan Bayğaralar kabahat örgütü, Bedirhan Bayğara’nın öldürülmesinin peşinden faaliyetlerine devam etti. Bilhassa Adana merkezli olarak malum bu çete, katliam, yaralama, tehdit ve yağma şeklinde birçok suça karıştı. Ramazan Bayğara, Bedirhan Bayğara’nın peşinden örgütün yeni lideri oldu.

Yunanistan'da Yakalanan Ramazan Bayğara Kimdir? Ramazan Bayğara Neden Gündemde?

Ramazan Bayğara Neden Gündemde?

Ramazan Bayğara, Yunanistan’da yakalandıktan sonrasında Türkiye’ye iade süreci devam ederken, Çayırova’da lise müdür yardımcısı Mahir Çoğaç’ın öldürülmesiyle ilgili olarak tekrardan gündeme geldi. Çayırova’da yaşanmış olan bu ağlatısal vakada, Ramazan Bayğara’nın intikam emri verdiği iddia ediliyor. 17 yaşındaki zanlı ve ona yardım eden kişinin gözaltına alınmasıyla beraber, Bayğara’nın adı bir kez daha öne çıktı.

Yunanistan'da Yakalanan Ramazan Bayğara Kimdir? Ramazan Bayğara Neden Gündemde?

Mahir Çoğaç Cinayeti ve Ramazan Bayğara’nın Bağlantısı

Mahir Çoğaç, Salı sabahı evinden çıkıp park halindeki aracına binmiş olduğu sırada pusuya düşürülerek başından vurulup yaşamını yitirdi. Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafınca meydana getirilen soruşturmalar sonucunda, Mahir Çoğaç’ın kardeşi Yunus Çoğaç’ın Adana’da 10 gün ilkin işlediği cinayetle olayın bağlantılı olduğu ortaya çıktı. Yunus Çoğaç’ın öldürmüş olduğu kişinin, Bayğaralar adlı organize kabahat örgütü üyesi olduğu ve bu cinayetin öcü olarak Mahir Çoğaç’ın öldürülmüş olduğu ileri sürülüyor.

Yunanistan'da Yakalanan Ramazan Bayğara Kimdir? Ramazan Bayğara Neden Gündemde?

Sedat Peker’in Videolarında Geçen İsimler

Sedat Peker’in seneler ilkin yayımladığı videolarda adı geçen Bayğara kardeşler, Adana merkezli bir çetenin liderleri olarak dikkat çekti. Bilhassa Cenk Çelik’in Ümraniye’de öldürülmesiyle ilgili iddialar, Bayğara kardeşlerin adını gündeme taşıdı. Ramazan Bayğara, 30’lu yaşlarında olup, çetenin liderliğini üstlenmiş ve Adana’da oldukca sayıda katliam, yaralama, tehdit ve yağma şeklinde suçlara karışmıştır.

Yunanistan'da Yakalanan Ramazan Bayğara Kimdir? Ramazan Bayğara Neden Gündemde?

Ramazan Bayğara’nın Yunanistan’da yakalanması ve Mahir Çoğaç cinayetiyle bağlantısı, Türkiye’deki organize kabahat örgütlerinin tehlikeli yapısını bir kez daha gözler önüne serdi. Bayğara’nın Türkiye’ye iadesi süreci devam ederken, katliam soruşturması da derinlemesine incelenmeye devam ediyor. Ramazan Bayğara ve Mahir Çoğaç ile ilgili gelişimleri kovuşturmak için bizi izlemeye devam edin.

Leave A Reply

Your email address will not be published.