Yüksekova’ya atanan yeni kaymakam Mustafa Akın, bölge halkının ve kamuoyunun dikkatini çekti. “Mustafa Akın kimdir, kaç yaşlarında, nereli?” benzer biçimde sorulara cevap arayanlar için tüm bilgiler bu haberde derlendi. İşte Kaymakam Mustafa Akın hakkında merak edilenler…

Mustafa Akın Kimdir?

Yüksekova’ya atanan yeni kaymakam Mustafa Akın, 1981 senesinde Konya‘da dünyaya geldi. Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden 2004 senesinde mezun oldu. Kariyerine TEDAŞ’ta süregelen Akın, bir yıl süresince burada vazife yapmış oldu.

Kamu Hizmetlerinde Geniş Deneyim

Akın, TEDAŞ’tan sonrasında Türkiye İş Kurumu’nda üç yıl, arkasından Maliye Bakanlığı’nda gene üç yıl olmak suretiyle çeşitli kamu hizmetlerinde bulunmuş oldu. 2011 senesinde Mülki İdare Amirliği mesleğine adım atan Mustafa Akın, kariyerine bu alanda devam etti.

Yurtdışı Eğitimi

Bir yıl süresince İngiltere’deki University of Sheffield’da yabancı dil eğitimi alan Akın, yurtdışında da tecrübe kazanmıştır. Bu eğitim, onun İngilizce dil yetkinliğini artırmasına ve mesleki becerilerini geliştirmesine katkı sağlamış oldu.

Kaymakamlık Görevleri

Mustafa Akın, Burdur-Çeltikçi, Tokat-Artova, Burdur-Kemer, Çanakkale-Bozcaada ve Bayburt-Aydıntepe benzer biçimde çeşitli ilçelerde kaymakamlık görevlerinde bulunmuş oldu. Ayrıca, Şanlıurfa Vali Yardımcılığı görevini de üstlenmiştir.

Son Vazife Yeri ve Atanma Süreci

2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Pazar ilçesine atanan Akın, 20 Eylül 2021 tarihinde burada görevine başladı. Kaymakam Mustafa Akın, mesleki başarısının yanı sıra, hususi yaşamında da örnek bir profil sergilemektedir.

Kişisel Bilgiler

Evli olan Mustafa Akın, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Hem mesleki kariyeri hem de kişisel yetkinlikleriyle dikkat çeken Akın, Yüksekova’da da başarı göstermiş çalışmalara imza atması beklenmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ