Genel

YKS 2024 Soruları ve Cevap Anahtarı Yayınlandı mı? İşte ÖSYM YKS Soru ve Cevap Anahtarı Erişim Ekranı

YKS 2024 Soruları ve Cevap Anahtarı Yayınlandı mı? İşte ÖSYM YKS Soru ve Cevap Anahtarı Erişim Ekranı

Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Fizik, Kimya, Biyoloji benzer biçimde derslerden soruların doğru yanıtlarını öğrenmek isteyen adaylar, “YKS soruları ve cevapları açıklandı mı” sorusuna cevap arıyor. YKS sual kitapçıkları ve yanıt anahtarı osym.gov.tr adresinden paylaşılacak. Peki, YKS soruları ve yanıt anahtarı iyi mi sorgulanır? İşte AYT, TYT ve YDT yanıt anahtarı sorgulama ekranı…

AYT ve YDT Oturumları Tamamlandı

8 Haziran Cumartesi günü meydana getirilen TYT oturumunun peşinden üniversite sınavları Pazar günü AYT oturumuyla devam etti. Sınavlar, Türkiye genelindeki merkezlerde sabah saat 10.15’te başladı ve 180 dakika sürdü. Yabancı Dil Testi ise 15.45’te başlayarak 2 saat sürdü. Son oturumun tamamlanmasıyla beraber 2024 yılı üniversite sınavları sonlanmış oldu.

YKS Soruları ve Cevapları 2024 Bekleniyor

Alan Yeterlilik Testi oturumunun tamamlanmasıyla adaylar, YKS soruları ve yanıt anahtarına odaklandı. YKS soruları ve yanıt anahtarı osym.gov.tr adresi üstünden erişime açılacak. Adaylar, herhangi bir gizyazı yada T.C. kimlik numarası olmadan sorulara erişim sağlayabilecek.

YKS 2024 Soruları ve Cevap Anahtarı Yayınlandı mı? İşte ÖSYM YKS Soru ve Cevap Anahtarı Erişim Ekranı

YKS Cevap Anahtarı Ne Zaman Yayınlanacak?

YKS soruları ve yanıt anahtarı hemen hemen ÖSYM tarafınca açıklanmadı. YKS yanıt anahtarının en geç saat 20.00’a kadar erişime açılması umut ediliyor. YKS oturumları tamamlandıktan sonrasında ÖSYM, sınava ilişkin yanıt anahtarını web üstünden erişime açacak. Adaylar, YKS soruları ve cevaplarına osym.gov.tr adresinden ulaşabilecek.

YKS Imtihan Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YKS imtihan neticeleri zamanı belli oldu. ÖSYM tarafınca açıklanan takvime gore değerlendirme işlemleri 38 gün sürecek. AYT, TYT ve YDT oturumları 17 Temmuz Çarşamba günü erişime açılacak. YKS imtihan neticeleri ekranında şu bilgiler yer alacak:

Testlerdeki doğru ve yanlış yanıt sayısı
TYT puanı ve başarı sırası
Varsa AYT ile YDT puanları ve başarı sıraları
Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP)
Yerleştirme puanları ve başarı sıraları

Hangi Adayların Sınavları Geçersiz Sayılacak?

Imtihan kurallarına uymadığı tespit edilen adayların sınavları geçersiz sayılacak. Adayların uyması ihtiyaç duyulan kurallar şu şekilde:

Sınava atandığı salon/sırada girmesi
Imtihan başlamadan giriş belgesini teslim etmesi
Kopya çekme yada çekilmesine yardım etme girişiminde bulunmaması
Cevaplarını imtihan süresi içinde vermesi
Imtihan gözetmeninin ikazlarına uyması
Bu kuralları ihlal eden adayların sınavları iptal edilecek.

YKS SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ (açıklandığında aktif olacaktır)

Yorum ekle