Oyun

Yandex Ads yeni SDK sürümüyle uygulamaların reklam gelirlerini artırma fırsatı sunuyor

Yandex Ads yeni SDK sürümüyle uygulamaların reklam gelirlerini artırma fırsatı sunuyor

Uygulama yayıncıları, Yandex Mobil Reklam SDK’nın 7’nci sürümü yardımıyla Yandex Reklam Ağı’nı kullanarak uygulama için reklam gelirlerini çoğaltmak için yeni fırsatlara haiz olacaklar. Full screen formatına yeni tasarımların eklendiği bu sürümde, uygulamalar yeni Feed reklam formatlarıyla gelirlerini artıracaklar.

Yandex Ads ekosisteminin bir parçası olan Yandex Reklam Ağı’nda, iOS ve Android işletim sistemlerinde uygulamaların yanı sıra Unity ve Flutter platformlarında eklentiler kullanarak gelir elde etmek mümkün hale geldi. 12 binden fazla uygulama, 300 binden fazla direkt reklam verenin yanı sıra 80’i aşkın 3rd-party reklam kaynağının reklamları görüntülenerek gelir elde edilebiliyor. Android tabanlı uygulamalar için beta modunda mevcut olan yeni Feed formatı, birçok değişik reklamın tek bir reklam bloğunda görüntülenmesini sağlıyor. Bu format, bilhassa ilanlar, haberler ve scroll özelliği bulunan öteki uygulamalar için kullanılabilir. Rewarded ve Interstitial şeklinde full-screen reklamlar yeni reklam görüntüleme mekanikleriyle beraber kullanıcı etkileşimini artırırken, reklamverenler için de daha çok dönüşüm sağlıyor ve bunun sonucunda da uygulamaların gelirleri artıyor.

  • AdPod : Tam ekran modunda iken artık tek bir reklam alanında birden fazla reklamı art arda görüntülemek mümkün.
  • EndCard: Reklam sonunda gösterilen etkileşimli packshot görüntüsü, reklam içinde ne olduğu baz alınarak otomatikman oluşturulur. Son ekran, tanıtılan ürün ya da hizmetin bilinirliğini artırır ve reklamla ek olarak bir temas noktası oluşturur.
  •  SKOverlay (for iOS): Kullanıcılar, tek tıklamayla reklam üstünden uygulamayı indirebilirler. Kullanıcılar reklamı gördükleri uygulamada kalacakları için AppStore’a girmelerine gerek olmayacak.

Android uygulama geliştiricileri, Debug Panel adında olan in-app-debug aracını kullanıyorlar. Bu vasıta, SDK’nın doğru bir halde entegre edilip edilmediğini ve gizlilikin bilgilerin güncel olup olmadığını doğrulamalarına destek oluyor. Yandex Ads İş Geliştirme ve Satın alan Yöneticisi Orkun Kolso, “Kaynaklarını monetization sistemlerinin kurulumu ve yönetimine ayırmadan reklam gelirlerini çoğaltmak isteyen uygulama sahiplerine ve yöneticilerine Yandex Ads’in Easy Monetization çözümünü sunuyoruz. Easy Monetization, uygulama yayıncılarını ek harcama ve yükten kurtararak, entegre edilmiş olduğu andan itibaren kullanıma hazır bir halde, uygulamaların reklam geliri sağlamasına destek oluyor” dedi.

Yorum ekle