Genel

X’de Gündem Olan Diamond Tema Olayı Ne? Diamond Tema Kimdir?

X’de Gündem Olan Diamond Tema Olayı Ne? Diamond Tema Kimdir?

İslam dünyasının en hususi günlerinden birisi olan Kurban Bayramı öncesinde hususi bir YouTube kanalında bir araya gelen Asrın Tok ve Diamond Tema, İslamı ve şeriati tartıştı. Yaklaşık 2 saat devam eden yayında Asrın Tok, şeriati savunurken; Diamond Tema ise laikliğini savunduğunu söylemiş oldu ve iddialara gore peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) hakarette bulunmuş oldu.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI HAREKETE GEÇTİ

2 saat devam eden yayının peşinden izahat meydana getiren Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Medya Koordinatörü Aslan Değirmenci, YouTube kanalında meydana gelen münakaşa ve peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) hakarette bulunan kişi hakkında TCK 216/2. ve 3. fıkralarda düzenlenen halkın bir kesimini aşağılama ve dini değerleri aşağılama suçlarından soruşturma başlatıldığını deklare etti. Aynı zamanda programa da erişim engeli talep edildiğini söylemiş oldu.

X’de Gündem Olan Diamond Tema Olayı Ne? Diamond Tema Kimdir?

DIAMOND TEMA’DAN AÇIKLAMA

Hakkında oluşturulan soruşturmaya toplumsal medya hesabından cevap veren Diamond Tema, şu ifadeleri kullandı:

“”İyiyim dostlar, problem yok. Suç işlemedik, kaynaklarıyla konuştuk. Ne hukuken ne de ahlaken ortada bir problem yok. İfademizi verir, duruşmaya çıkarız, olur biter. Olayı bir dinsizin bir şeriatçıyı çürütmesinden, bir dinsizin peygambere küfretmesi şeklinde bir boyuta getirdiler. Tamamen idrak operasyonu. Ne sövgü var ne kara çalma.”

X’de Gündem Olan Diamond Tema Olayı Ne? Diamond Tema Kimdir?

DIAMOND TEMA KİMDİR?

Diamond Tema, 1994 doğumlu Arnavut kökenli bir YouTube içerik üreticisidir. Ailesiyle beraber 1996 senesinde Türkiye’ye göç etmiş ve burada büyümüştür. Diamond Tema, tarih, felsefe, dinler zamanı, bilim şeklinde mevzularda içerik üreten ve ortalama 600 bin aboneye haiz olan bir YouTuber olarak bilinmektedir. Eğitimine Türkiye’de devam eden Diamond Tema, Mimar Sinan Üniversitesi’nde felsefe okumaya başlamış sadece ondan sonra bu kısmı bırakmıştır. Radyo ve televizyonculuk üstüne eğitim almış ve bir dönem mahalli TV’lerde gösterim yönetmenliği ve belgesel kameramanlığı yapmıştır. İstanbul Belediyesi ve Balkan ülkeleri için Osmanlı Tarihi’yle ilgili belgeseller çekmiştir. 2023 senesinde Arnavutluk’a geri taşınmıştır ve YouTube kanalında doğa ötesi, tarih, felsefe ve din şeklinde çeşitli mevzularda içerik üretmeye devam etmektedir​

X’de Gündem Olan Diamond Tema Olayı Ne? Diamond Tema Kimdir?

Kaynak: Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu