Genel

Türkiye – Avusturya maçının hakemi Artur Soares kimdir, nereli, kaç yaşında?

Futbolseverlerin gözü, Türkiye – Avusturya maçının hakemi Artur Soares Dias üstünde. Peki, bu deneyimli yargıcı kimdir, hangi ülkeden, kaç yaşlarında ve hangi maçlara imza atmıştır? İşte detaylar…

Spor dünyası, Türkiye – Avusturya maçının hakemi olarak atanan Artur Soares Dias’ı konuşuyor. Peki, bu deneyimli yargıcı kimdir ve hangi başarılara imza atmıştır? Portekizli yargıcı, internasyonal alanda gösterdiği performanslarla dikkat çekiyor ve FIFA ile UEFA’nın sıralamasında yer ediniyor. İşte Dias’ın kariyeri, yaşamı ve maçta neler umut ediliyor, detaylar haberimizde!

Artur Soares Dias Kimdir?

Portekizli futbol yargıcıi Artur Manuel Ribeiro Soares Dias, 14 Temmuz 1979’da hayata merhaba dedi. Uluslararası düzeyde 2010 yılından beri FIFA ve UEFA için vazife icra eden Dias, kariyerine UEFA Şampiyonlar Ligi’nde ek destek yargıcı olarak başladı ve 2012-13 UEFA Avrupa Ligi’nde yargıcı olarak vazife aldı.

Artur Dias, kariyerine Olegário Benquerença’nın yanında UEFA Şampiyonlar Ligi’nde ek destek yargıcı olarak başladı ve sonrasında 2012-13 UEFA Avrupa Ligi’nde hakemlik yapma şansı buldu. Ayrıca, Avrupa futbol yönetimi tarafınca İtalya ve İsveç arasındaki 21 Yaş Altı Şampiyonası play-off maçında göreve getirildi.

Artur Soares Dias’a Yönelik Ölüm Tehditleri

5 Ocak 2017’de, Portekizli yargıcı Artur Soares Dias ve ailesi, Maia’da antrenman yaparken ölüm tehditleri aldı. Tehditler, FC Porto’nun yandaş grubu Super Dragões tarafınca yapılmış oldu ve vaka polise bildirildi.

Türk Takımları ve Dias Yönetimindeki Maçlar

Artur Soares Dias’ın yönettiği 6 resmi maçta Türk takımları, sahadan mağlubiyetle ayrılmıştır. İşte Türk takımlarının Dias’ın hakemlik yapmış olduğu maçlardaki performansları:

  1. Türkiye 0-2 Galler

  2. Macaristan 1-0 Türkiye

  3. Rusya 2-1 Türkiye

  4. Monaco 3-1 Fenerbahçe

  5. Marsilya 3-0 Eskişehirspor

  6. Yunanistan U21 2-1 Türkiye U21

Kaynak: HABER MERKEZİ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu