Genel

Tuğba Özay kimdir, kaç yaşında? Tuğba Özay aslen nereli?

Eski manken, oyuncu ve müzisyen Tuğba Özay, senelerdir medya dünyasında adından sıkça söz ettiren adlardan biri. Hayatı ve kariyeri hakkında dört gözle beklenen pek oldukça detay var. Peki, Tuğba Özay kimdir? Kaç yaşlarında ve aslen nerelidir? İşte tüm detaylar…

Türk tv ve moda dünyasının tanınan yüzlerinden Tuğba Özay, kariyeri süresince pek oldukça projede yer almış ve başarısıyla dikkat çekmiştir. İzleyiciler ve fanatikleri tarafınca sıkça sorulan “Tuğba Özay kimdir, kaç yaşlarında ve aslen nereli?” sorularının cevaplarını merak edenler için işte tüm detaylar…

Tuğba Özay Kimdir?

Nihal Tuğba Özay, 10 Şubat 1978 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen eski manken, oyuncu ve şarkıcıdır. Özay, 1995 senesinde Miss Model of the World dünya güzellik yarışmasında ikinci olarak büyük bir çıkış yapmıştır. Aslen Trabzonlu olan Özay, kariyerine modellik ve oyunculuk alanlarında devam etmiş, birçok projede yer almıştır.

Eğitim ve Spor Kariyeri

Nihal Tuğba Özay, ortaöğrenimini Fenerbahçe Lisesi’nde tamamladıktan sonrasında Haliç Üniversitesi Konservatuvar ve Tiyatro Kısmı’nde eğitim almıştır. Sporla da yakından ilgilenen Özay, başlangıçta yelkencilik ve yüzme ile uğraşmış, ondan sonra Fenerbahçe voleybol takımında 5 yıl süresince voleybol oynamıştır.

Modellik Kariyeri

Özay, modellik kariyerine 1994 senesinde bir Vakko defilesi ile başlamış, 1995 senesinde Miss Model of Turkey seçilmiştir. Aynı yıl Miss Model of the World yarışmasında ikinci olmuş ve en iyi vücutlu model ödülünü kazanmıştır. 1996 senesinde Paris’te kısa bir modellik kariyerine başlamış, peşinden Türkiye’ye dönerek Avrupa Senenin Manken-Modeli seçilmiştir.

Oyunculuk ve Sunuculuk Kariyeri

1997 senesinde Mahsun Kırmızıgül ile “Hemşerim” dizisinde rol alan Özay, “Aynalı Tahir” dizisinde de destek bir rol üstlenmiştir. 1998 senesinde bir hususi TV kanalında otomobil dünyası temalı bir program sunmuş, 1999’da “Çiçek Taksi” dizisinde oynamıştır. Ayrıca, “Zehirli Çiçek”, “Yapayalnız” ve “Bizim Otel” benzer biçimde dizilerde mühim roller almıştır. Mehmet Ali Erbil ile “Çarkıfelek” adlı yarışma programını sunmuş, çeşitli tiyatro oyunlarında da sahne almıştır.

Müzik ve Diğer Projeler

2003 senesinde “Tuğba Özay’la Fitness” adlı Aerobik VCD ve DVD’sini çıkarmış, kariyerindeki 10. yıl anısına “Best of Tuğba Özay” kataloğunu yayınlamıştır. 2010 senesinde ilk albümü “Armoni”, 2011 senesinde ikinci albümü “Üç Nokta” ve 2016 senesinde üçüncü albümü “Pes Etme” yayınlanmıştır. Albümlerinin yanı sıra birçok reklam filmimizde de rol almıştır.

Hususi Hayatı ve Kitapları

Tuğba Özay, 2009 senesinde İtalya’nın Milano kentinde İtalyan iş adamı Ludovic Fattizzo ile evlenmiş, 2015 senesinde boşanmıştır. Ağustos 2007 – Ocak 2008 tarihleri içinde yaşamış olduğu hapishane günlerini “Bedel” adlı kitabında toplamış, kitap 2008 senesinde Doğan Kitap tarafınca yayımlanmıştır. 2015 senesinde CHP İstanbul 1. Bölge’den milletvekili aday talibi olmuştur.

Nihal Tuğba Özay, modellikten oyunculuğa, müzikten yazarlığa uzanan kariyeriyle Türkiye’nin oldukça yönlü sanatçılarından biri olarak bilinmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu