TFF Fair Play ödülleri sahiplerini buldu!

0

Türkiye Futbol Federasyonu Fair Play ve Sosyal Sorumluluk Kurulu, TFF’nin Fair Play’in teşvik edilmesi, yaygınlaştırılması ve farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlemiş olduğu Fair Play ve Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nin Mayıs 2024 sürecini ve 2023-2024 sezonunun bütününü değerlendirmek suretiyle bir araya geldi. Ali Erten başkanlığında, Prof. Dr. Mustafa Sait Gönen, Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Prof. Dr. Fatma Ayanoğlu, Banu Yelkovan, Attila Gökçe, Ömer Üründül, Berrin Altınöz ve Metin Tekin’den oluşan TFF Fair Play ve Sosyal Sorumluluk Kurulu toplantı sonunda sürem değerlendirmelerini deklare etti.

Yapılan değerlendirmede Trendyol Süper Lig’in 2023-2024 sezonu en centilmen oyuncu Konyaspor forması giyen Guilherme Haubert Sitya, en centilmen ekip Hatayspor, en centilmen teknik direktör ise Trabzonspor’dan Abdullah Avcı oldu.

Senenin en başarıya ulaşmış Fair Play kariyeri de Sivasspor forması giyen Emrah Başsan olarak belirlendi.

Trendyol 1. Lig’de ise Sakaryaspor’dan Bülent Cevahir, en centilmen oyuncu; Göztepe teknik direktörü Stanimir Stoilov, en centilmen ekip da Göztepe olarak belirlendi.

Sezonun en başarıya ulaşmış toplumsal mesuliyet projeleri; Başakşehir Spor Kulübü’nün ‘Aile Tribünü’, Göztepe Spor ve Eğitim Vakfı’nın ‘Şehrimin Takımı’ ve 1461 Trabzon FK Takımı’nın ‘Umut’ emek harcamaları olarak belirlendi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.