Genel

Tablete oyun nasıl yüklenir?

Hem uygulama mağazalarından hem de bilgisayardan tablet bilgisayarınıza oyun yüklemeyi adım adım açıklıyoruz.

Tablete Oyun Nasıl Yüklenir?

Android’e oyun yükleme:

1- Google Play’den yükleme:
İlk olarak bir Google hesabınız bulunmalı. Buradan Google hesabı açtıktan sonrasında tabletinizde bulunan Google Play simgesine basarak Android uygulama marketini açmalısınız. Gelen giriş sayfasına Google hesabınızla giriş yaptıktan sonrasında internet sitemizdeki oyun tanıtımlarının altındaki simgesindeki Google Play butonuna tıkladıktan sonrasında Google Play’deki oyun sayfasına yönlendirilirsiniz, sonrasında sayfadaki yükle butonuna basmalısınız. Sonra sizden bir gizyazı isteyecektir buraya Google Play’e giriş yaptığınız hesabınızın şifresini girdikten sonrasında oyun indirme başlayacaktır.

2- Bilgisayardan yükleme:
İlk olarak tabletinizden Ayarlar/Uygulamalar (bazı cihazlarda Güvenlik bölümünde mağaza dışı yükleme) kısmına giderek buradan bilinmeyen kaynaklardan dosya yüklenmesine izin ver demelisiniz. Bu tabletinize direk .apk uzantılı Android uygulama yüklemenizi sağlar. Sonra cihazınızı bilgisayara bağlayarak yüklemek istediğiniz oyunun apk dosyasını indirip(ücretli uygulama .apk paylaşımı yasadışı olduğundan biz paylaşmıyoruz) cihaza atmalısınız. Sonra tabletinizden .apk uzantılı dosyayı bulup seçtiğinizde dosyanın yüklenmesi başlayacaktır.iPad’e oyun yükleme:

1-iTunes’tan yükleme:
iTunes’ta uygulama yüklemek için ilk olarak Apple Store hesabına haiz olmalısınız. iPad’inizde bulunan App Store’u açın. Appstore’den uygulama indirmek için Apple Store hesabınız bulunmalı. Eğer hesabınız var ise giriş yapın, hesabınız yok ise kayıt ola basarak bir Apple Store hesabı alın.(Burada bir kredi kartı yazmak zorunludur. Herhangi bir ücret almaz sadece siz ücretli uygulama satın alırsanız buradan para çekilir.) Apple Store’a giriş yaptıktan sonrasında internet sitemizdeki istediğiniz oyunun tanıtımının altındaki simgesindeki App Store butonuna basarak oyunun indirme sayfasına ulaşabilirsiniz. Oradan yükleye bastıktan sonrasında Apple Store hesabınızı şifresini yazarak oyun indirmeyi başlatabilirsiniz.

2-Bilgisayardan yükleme :
İlk olarak iPad’inizi bilgisayara bağlayınız. Sonra itools programını yükleyin :
İndirdikten sonrasında programı açın iPadinizi görecektir. Oradan “tools” kısmında “Associated with ipa” yı açmalısınız. Sonra yüklemek istediğiniz oyunun iPad dosyasını indirip iPad’inize atın oyun yüklenir.

Yorum ekle