Sosyal Yardım Başvuru Şartları, Sosyal Yardımdan Kaç Para Alınacak?

0

Sosyal Yardım Başvuru Şartları, Sosyal Yardımdan Kaç Para Alınacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli ailelere destek olmak için Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) Programı’nı hayata geçirdiklerini duyurdu. Aileler yardım almak için daha evvel açmış oldukları banka hesaplarına yada PTT vesilesiyle paralarını alabilecekler. Haziran ayında duyurulan güncel fiyat ailelerin yükünü azaltmaya yönelik hazırlandı. İşte Sosyal Yardıma Nasıl Başvurulur? Sosyal Yardım Temmuz Ayı Başvuru Şartları

Sosyal Yardım Başvuru Şartları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın açıklamalarına bakılırsa, Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) Programı kapsamında verilen yardımlar, işgören maaşlarındaki artışa endeksli olarak güncelleniyor. Bu düzenlemeler altı aylık dönemlerde yapılıyor ve ekonomik şartlara bağlı olarak destek tutarları artırılıyor. Temmuz ayındaki güncelleme ile destek miktarlarının yükseltilmesi öngörülüyor.

Sosyal Yardım Başvuru Şartları, Sosyal Yardımdan Kaç Para Alınacak?

Sosyal Yardım Başvurusu

SED Programı’ndan faydalanacak ailelerin, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafınca belirlenen şartlara uyması gerekiyor. Sosyal yardım ödemeleri her ayın 15 ile 20’si içinde yapılacak ve bu dönem içinde hak sahiplerinin hesaplarına para aktarılacak. Başvuru süreci ise kullanıcı dostu olup, vatandaşlar e-Devlet üstünden kolaylıkla başvuruda bulunabilecekler.

SOSYAL YARDIM BAŞVURU LİNKİ 

Kaynak: Haber Merkezi

Leave A Reply

Your email address will not be published.