Genel

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, kimdir? Dr. Yılmaz Şimşek kaç yaşında?, nereli?

Antalya ili Gazipaşa ilçesinde 1971 senesinde dünyaya gelen Vali Dr. Yılmaz Şimşek, ilk, orta ve lise tahsilini Gazipaşa ilçesinde tamamladı. 1993 senesinde İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan Vali Dr. Şimşek, aynı yıl girmiş olduğu kaymakamlık sınavında başarı göstererek 1994’te Kaymakam Adayı olarak Niğde’ye atandı. Kaymakam Adaylığı süresi içinde sırasıyla Seydiler, Doğanşar ve Serinhisar Kaymakam Vekillikleri meydana getiren Vali Dr. Yılmaz Şimşek, bu süre içinde dil eğitimi ve uygulamalarını yerinde görmek suretiyle 8 ay süreyle İngiltere’de bulunmuş oldu.

2005 senesinde Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde (TODAİE) ‘Kamu Yönetimi ve Üst Düzey Yöneticilik’ üstüne yüksek lisans programını bitiren Vali Dr. Şimşek, 2007 senesinde ise İngiltere/Portsmouth Üniversitesi  ‘European Studies’ (Avrupa Emekleri) bölümünde ‘Türkiye’nin Avrupa Güvenliği Açısından Önemi’ adlı teziyle mastırını tamamladı.

Halkapınar, Hamur, Şiran, Yenipazar Kaymakamlığı, Karaman Vali Yardımcılığı, Dalaman Kaymakamlığı, Dalaman Havalimanı Mülki İdare Amirliği ile Pendik Kaymakamlığının peşinden Niğde Valiliği görevlerinde bulunan Vali Dr. Yılmaz Şimşek, 2021 senesinde da Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi alanında doktorasını tamamladı.

Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle gösterilen 2022/209 sayılı ‘Valiler Kararnamesi’ ile 2017 yılından itibaren vazife yapmış olduğu Niğde Valiliği’nden Sivas Valiliğine atanan Dr. Vali Şimşek, Dr. Çiğdem Şimşek ile evli olup, bir kız ve bir adam çocuk babasıdır.

İyi derecede İngilizce bilen Vali Dr. Yılmaz Şimşek, ilimizdeki görevine 18 Mayıs 2022 tarihinde adım atmıştır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu