Genel

Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan kimdir? Dr. Mustafa Özarslan kaç yaşında?, nereli?

Dr. Mustafa ÖZARSLAN  1968 senesinde Kozan’da dünyaya geldi.

İlk ve Orta  öğrenimini Kozan’da,  Lise eğitimini Kozan ve Pozantı’da tamamladı. 1988 senesinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi  Bölümünden mezun oldu.

İngiltere’de Margate  College’de  1(bir) yıl süreyle dil ve Kamu Yönetimi eğitimi aldı.

Birinci yüksek lisansını İngiltere’de Exeter Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi alanında yapmış oldu.

İkinci yüksek lisansını Van 100.Yıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Sosyoloji alanında  gerçekleştirmiş oldu.

Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim ve Organizasyon Bölümünde Doktora programını tamamladı.

Adana Kaymakam Adaylığı, Bozcaada, Murgul, Muradiye, Emirdağ, Koçarlı, Giresun Vali Yardımcılığı, Sürmene, Mersin Yenikent, Kadıköy ve Nilüfer İlçelerinde Kaymakamlık görevlerinde bulunmuş oldu.

İlçe Kaymakamlığı ve Vali Yardımcılığı görevinde yürüttüğü başarıya ulaşmış çalışmalarından dolayı   21 (Yirmibir)  Başarı/Üstün Başarı Belgesi almıştır.

Proje temelli çalışmalarından dolayı Türk İdareciler Derneği’nce çeşitli  yıllarda 3 (üç) kere  “Teşekkürname”  ile  onurlandırıldı.

Emirdağ, Koçarlı ve Sürmene Belediye Meclisleri’nce verilmiş 3 (üç) tane “Fahri Hemşehrilik Beratları” aldı.

Trabzon İl Genel Meclisi’nin  04/06/2010 tarihindeki birleşiminde  20/10-164 nolu karar sayısı ile Sürmene’de gerçekleştirdiği “Akıllı Sınıflar Projesi” sebebiyle teşekkür edilerek onurlandırılmıştır.

Halk Sağlığı Uzmanları Derneği’nce 2012 senesinde (HASUDER) “Halk Sağlığı Dostu Yönetici Ödülü” almıştır. 

Sabancı Vakfı tarafınca, 2011 senesinde Sürmene’de uyguladığı “Akıllı Sınıflar Projesi” sebebiyle Türkiye’nin ” Fark Yaratan’ı ” seçildi.

Evli ve 2 çocuk babası olup, yabancı dili İngilizcedir.

10.08.2023 Tarihli ve 32275 Sayılı Resmi Gazete’de gösterilen 09.08.2023 tarihindeki ve 2023/376 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Sinop  Valiliği’ne atanan  Dr. Mustafa ÖZARSLAN, 18.08.2023 tarihinde görevine adım atmıştır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu