Genel

Sera Tokdemir kimdir, kaç yaşında? Sera Tokdemir evli mi?

Türk tv ve beyazperde dünyasının sevilen isimlerinden kabul edilen Sera Tokdemir, hem başarıya ulaşmış oyunculuğuyla hem de sıcakkanlı kişiliğiyle izleyicilerin gönlünde taht kurmuş bir isimdir. Peki, Sera Tokdemir kimdir ve kaç yaşındadır? Ayrıca evli midir? İşte tüm detaylar…

Oyunculuk kariyeri süresince birçok başarıya ulaşmış projede yer edinen Sera Tokdemir, Türk tv ve beyazperde dünyasının sevilen yüzlerinden biridir. Ancak, seyirciler çoğu zaman Sera Tokdemir’in hayatıyla ilgili dört gözle beklenen bazı soruların cevaplarını aramaktadır. Sera Tokdemir kimdir, kaç yaşındadır ve evli midir? İşte tüm detaylar…

Sera Tokdemir Kimdir?

Türk oyuncu Sera Tokdemir, 11 Nisan 1981 tarihinde Mersin’de dünyaya geldi. Ahmet ve Serap Tokdemir çiftinin kızları olarak doğan Tokdemir, lise eğitimini Hususi Akdeniz Palmiye Koleji’nde tamamladı. Babası Türkiye’nin tanınmış at sahiplerinden biriydi. 2000 senesinde Bilkent Üniversitesi (TOMYO) mezunu olan Tokdemir, 2003 senesinde devrin Beşiktaş JK kalecilerinden Göksel Gencer ile evliliğe ilk adımını attı ve bu evlilikten Boran isminde bir oğlu oldu. Ancak, 2009 senesinde eşinden ayrılarak altı yıl devam eden evliliğini sonlandırdı.

Sera Tokdemir, Zirve Sanat Merkezi’nde tiyatro, şan ve diksiyon eğitimi alarak oyunculuk kariyerine adım attı. 2009 senesinde Plato Film Okulu’nda Ayla Algan yönetiminde oyunculuk, gövde dili, dublaj, sinema-dizi-reklam oyunculuğu eğitimi aldı. Bu süreçte birçok beyazperde, dizi, reklam ve klip çalışmasında yer aldı.

Oyuncunun dikkatleri üstüne çekmiş olduğu ilk projelerden biri, Kanal D’de gösterilen “Kanıt” ve atv’de gösterilen “Hayat Devam Ediyor” dizileriydi. “Hayat Devam Ediyor” için diziyle aynı adı taşıyan bir şarkı seslendiren Tokdemir, 2013 senesinde “Ben de Özledim” dizisinde rol aldı. 2014 senesinde süregelen “Kertenkele” dizisinde “Zehra” karakterini canlandırdı.

Sera Tokdemir’in filmografisinde “Aşk Geliyorum Demez”, “Hırçın Kız Kadife”, “Çakallarla Dans”, “Bana Bir Soygun Yaz”, “Bizim Hikaye”, “Mucize 2: Aşk”, “Müfreze” benzer biçimde yapımlar yer ediniyor. Ayrıca “Kapalıçarşı”, “İstanbul Evlatları”, “Yüksek Giriş”, “Analı Oğullu” benzer biçimde dizilerde de rol almıştır.

Tokdemir, 2021-2022 yılları aralığında TRT 1’de gösterilen “Tozkoparan İskender” dizisinde “Rüya” karakterini canlandırdı. 

Kaynak: HABER MERKEZİ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu