Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğü’nün yeni genel müdürü olarak atanan Muharrem Kurt, kullananların büyük ilgisini çekiyor. Muharrem Kurt’un yaşamı, kariyer yolculuğu ve bu mühim göreve gelene kadar yapmış olduğu emek harcamalar hakkında dört gözle beklenen tüm soruların cevapları burada. İşte, Muharrem Kurt’un detaylı biyografisi…

Muharrem Kurt Kimdir?

1981 senesinde Diyarbakır Merkez Yenikent’de doğan Muharrem Kurt, eğitim hayatına Yenikent İlköğretim Okulu’nda başladı. Lise eğitimini Necati Ceylan Lisesi’nde tamamladıktan sonrasında, 2005 senesinde Dicle Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Kısmı’nden mezun oldu. Yüksek lisansını ise 2008 senesinde Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Felsefe Kısmı’nde tamamladı.

Kariyer Başlangıcı ve Gelişimi

Muharrem Kurt, emek verme hayatına Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı SUR-Yavuz Selim İlköğretim Okulu’nda rehber öğretmen olarak adım attı. Ardından, MEB Araştırma Geliştirme AR-GE Proje Yöneticisi olarak vazife yapmış oldu. TBMM 23-24. Dönem Milletvekilliği Danışmanlığı pozisyonunda edinmiş olduğu deneyimle kariyerine devam etti.

Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğü

Tarım ve Orman Bakanlığı’nda Bakanlık Müşaviri ve Bakan Danışmanı olarak vazife alan Muharrem Kurt, Temmuz 2023 tarihinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. Aralık 2023’ten itibaren Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdür Vekili olarak vazife yapmaktadır.

Liderlik ve Katkıları

Yöneticilik, liderlik, kişisel gelişim ve girişimcilik alanlarında sayısız seminer ve eğitimlere katılan Muharrem Kurt, bu alanlarda geniş bir data birikimine haiz. Sosyal mesuliyet projelerinde de etken rol alan Kurt, birçok dernek ve kuruluşta üyelik, başkanlık ve kurucu üyelik görevlerinde bulunmuştur.

Kişisel Hayat

Evli ve iki çocuk babası olan Muharrem Kurt, İngilizce ve Rusça bilmektedir. Eğitim ve kariyer hayatındaki başarısının yanı sıra, toplumsal mesuliyet projeleriyle de topluma mühim katkılar sunmaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ