Genel

Samsung DeX İstasyonu Harici Bir Ekrana Nasıl Bağlanır?

Samsung DeX İstasyonu Harici Bir Ekrana Nasıl Bağlanır?

Samsung firmasının Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus telefonları ile beraber piyasaya sürdüğü DeX istasyonu, firmanın minimum akıllı telefonları kadar ilgi topladı. Microsoft’un geliştirdiği Continuum’un aletinin Samsung versiyonu olan ve Samsung DeX olarak isimlendirilen ürün, firmanın kullanıcılara yeni sürprizi oldu. Samsung DeX istasyonu, üstündeki USB ve HDMI portları yardımıyla Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus telefonları harici ekrana bağlayarak adeta bir kişisel bilgisayara dönüştürüyor. Eğer siz de Samsung DeX’e dair data edinmek istiyorsanız ya da satın alanlardansanız aşağıda vereceğimiz bilgiler aleti kullanmanızda destek olacaktır.

Samsung DeX’ten Ilkin Edinmeniz Gerekenler

Samsung DeX satın almadan ilkin harici bir monitöre, televizyona ya da bir projeksiyon aletine haiz olmanız gerekiyor. İkinci olarak HDMI kablo, klavye, fare ve Samsung Galaxy S8/Galaxy S8 Plus ile beraber gelen süratli şarj cihazını edinmeniz gerekiyor. Eğer kablosuz klavye, fare şeklinde çevrebirimlerine sahipseniz bu durum DeX cihazınızın USB girişlerini özgür kılacağı için, bluetooth bağlantısıyla daha iyi bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz. Evvelinde haiz olmanız ihtiyaç duyulan donanımlarınız tamam ise DeX istasyonunuzu oluşturmak için süreç adımlarına geçebiliriz.

Samsung DeX’i Kurmak İçin Yapmanız Gerekenler

Samsung Dex istasyonunuzu ekranınıza (tv, ekran ya da projektör) HDMI kablo vesilesiyle bağlayınız.

Samsung’un süratli şarj aparatını DeX’in içine yerleştirin sonrasında da klavye ve farenizi takının. (USB girişli klavye ve fareyi DeX üstünde bulunan uygun portlara takının)

Kablosuz klavye ve farenizi ilk olarak  Galaxy S8/Galaxy S8+ cihazınızla eşleştirmeniz gerekiyor. Eğer çevrebirim cihazlarınızın Android ile bağlantısı yoksa bunun yerine USB dongle var ise dönüştürücü bir aparata ihtiyacınız olacak.  Galaxy S8/ Galaxy S8+ cihazınızın kutusunda gelen USB-C den düzgüsel USB’ye dönüştürücüyü, bu sıkıntıyı aşmak için kullanabilirsiniz. Klavye ve fare dongle aparatını kutudan çıkan dönüştürücünün düzgüsel USB giriş kısmına yerleştirin. Klavye, fare takılı dönüştürücünün USB-C girişli kısmını da telefonunuza takının. Böylelikle klavye ve farenizi kısa sürede cep telefonunuzla eşleştirebilirsiniz. Cep telefonuyla çevrebirimlerini eşleştirdikten sonrasında dongle aparatını DeX istasyonunun USB portuna takının.

DeX aletinin üstüne Galaxy S8/Galaxy S8 Plus cihazınızı yerleştirin. Akıllı cep telefonunuzu USB tip C portuna muntazam şekilde oturduğuna güvenilir olun.

Eğer bağlantıyı bu kısıma kadar doğru şekilde yaptıysanız cep telefonunuzun ekranı siyaha dönecektir. Harici ekranda Samsung DeX logosunu görmüş olacaksınız.

DeX istasyonunun kilidini, Galaxy S8/Galaxy S8 Plus cep telefonunuza tanımladığınız desen kilidi, pin kodu, retina tarayıcı, yüz tanıma şeklinde kilit seçeneklerinden hangisi aktifse dönem dışı bırakarak açabilirsiniz.

DeX istasyonunuz harici ekranda çalışmanızı sağlamak için artık hazır.

Yorum ekle