Genel

Ruby kayıp! Fransız aile kedisini Konya'da arayışa çıktı: Bin Euro ödül var!

Fransız ailenin karavanlarıyla dünya turunda olan kedileri Ruby, Konya’da kayboldu. Ailenin ortalama 40 gündür kedilerine ulaşamadığını belirtmesi üstüne, Ruby’yi bulana bin euro ödül vereceklerini açıkladılar. Ailenin, yitik kedisini bulmak için çevredeki yardım arayışları sürüyor

Fransız aile, karavanlarıyla dünya turunda olan kedileri Ruby’i Konya’nın Beykent ilçesinde kaybettikten sonrasında arama çalışmalarına başladı. Cedric ve Aurelie çifti ile evlatları Lily ve Zoe Bonnat, kedilerinin ortalama 40 gün ilkin kaybolduğunu ve o zamandan beri onu bulmak için çaba harcadıklarını belirtti. Aile, Türkiye’den sonrasında Gürcistan, Ermenistan ve Hindistan’a gitmeyi planlarken beklenmedik bir halde kedilerini yitirmiş.

Fransız aile Konya’da kedileri Ruby’i yitirdi

Cedric Bonnat, kedinin günlük rutininde sabah saatlerinde dışarı çıktığını ve çoğu zaman birkaç saat içinde geri döndüğünü sadece bu sefer geri gelmediğini söylemiş oldu. Ailenin mutsuz bulunduğunu ve her insanın yardımını beklediklerini ifade eden Bonnat, evlatların imtihanlarına odaklanmak için iki hafta Fransa’ya döndüklerini sadece yeniden geri dönerek kediyi aramaya başladıklarını dile getirdi.

Kedilerini bulana bin euro ödül vadettiklerini belirten Bonnat, Beykent halkı, polis ve Belediye Başkanı Adil Bayındır şeklinde mahalli yetkililere verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Aile, kısa sürede Türkiye’yi terk edecek olsalar da üç ay içinde yeniden dönerek kedilerini bulma umuduyla hareket ettiklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: HABER MERKEZİ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu