Genel

PTT Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak? PTT Personel Alım Başvuru Şartları, PTT Başvuru Alımı 2024

PTT Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak? PTT Personel Alım Başvuru Şartları, PTT Başvuru Alımı 2024

PTT personel alımı için geçtiğimiz senelerde kendi sitesi üstünden işe alım ilanlarını yayınladı. Biroldukca yurttaş mühendis, avukat, temizlik görevlisi, ofis mensubu, gişe elemanı şeklinde değişik meslek dallarında kendine uygun işi seçip emek verme imkanı buldu. 2024 yılının ilk yarısında vatandaşlar PTT’nin eleman alımı yapmış olup yapmayacağını merak etti. İşte Kocaeli Gündem editörleri olarak sizler için hazırlamış olduğumuz PTT Başvuru Şartı, PTT Eleman Alımı Yapacak Mı? PTT Başvuru Şartları 2024 

PTT İşe Alım Yapacak Mı 2024?

PTT’nin bu yıl işe alım yapmış olup yapmayacağı oldukça dört gözle beklenen mevzular içinde oldu. Resmi bir izahat gelmemesiyle birlikte yeni gelişmeler olduğunda haberimizde güncellenecektir. 

PTT Personel Şartında KPSS Aranıyor Mu?

Yayınlanan 10 bin personel alım sürecinde herhangi bir duyuru yada resmi izahat bulunmamaktadır. İşe alım süreci resmi duyurularla bildirilmektedir. 

PTT Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak? PTT Personel Alım Başvuru Şartları, PTT Başvuru Alımı 2024

PTT İş Başvuru Şartları 2024

PTT işe alım süreci resmi olarak duyurulan açıklamalardan sonrasında netlik kazanmaktadır. Aranan müracaat şartlarını sizler için derleyip işe alıma uygun olup olmadığınızı denetim edebilirsiniz.

a) 29/5/2009 tarihindeki ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT’nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak suretiyle Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve giriş sınavının yapıldığı senenin ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz altı yaşından gün almamış olmak.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 26/9/2004 tarihindeki ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay yada daha çok süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, itimatı kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli batkı, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan meydana gelen malvarlığı değerlerini aklama yada kaçakçılık, fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, evlatların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel hücum, cinsel rahatsız etme, uyuşturucu yada uyarıcı madde yapım ve ticareti, kabahat işlemek amacıyla teşkilat kurma, tefecilik suçlarından mahkûm olmamak.

f) Engelli personel çalıştırılmasına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yurtiçinde ve yurtdışında sürekli vazife yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

g) Başka kurum ve kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

ğ) Atanacağı pozisyon için Yönetim Kurulu tarafınca belirlenen tahsil şartını haiz olmak.

h) Herhangi bir toplumsal güvenlik kurum yada kuruluşundan emekli olmamak

PTT Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak? PTT Personel Alım Başvuru Şartları, PTT Başvuru Alımı 2024

Kaynak: Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu