Genel

Pamukkale balon turları zirvede: Günlük 300 turist havadan manzaranın keyfini çıkarıyor!

Balon turizminin gözde mekanlarından önde gelen Pamukkale, senenin her ayında turistleri ağırlamaya devam ediyor. Günde ortalama 300 turistin katılmış olduğu balon uçuşları hakkında data veren balon pilotu İsmail Hiraözlü, “Pamukkale’nin beyazlığı ile gün doğumunun buluştuğunu havadan gören turistler oldukça mutlu oluyor” dedi

Balon turizminin gözde mekanlarından önde gelen Pamukkale, senenin her ayında turistleri ağırlamaya devam ediyor. UNESCO tarafınca dünya miras listesine eklenen ve dünyanın 8’inci harikası olarak kabul edilen Pamukkale’de, balon turları turistlere eşi olmayan bir görsel şölen sunuyor.

Günde ortalama 300 turistin katılmış olduğu balon uçuşları hakkında data veren balon pilotu İsmail Hiraözlü, “Pamukkale’nin beyazlığı ile gün doğumunun buluştuğunu havadan gören turistler oldukça mutlu oluyor” dedi. Hiraözlü, bölgedeki uçuşların 12 ay süresince devam ettiğini, sadece hava şartlarına bağlı olarak bazı günler iptallerin yaşanabileceğini belirtti.

Pamukkale semalarında gün doğumundan otuz dakika ilkin yükselen balonlara binen turistler, Pamukkale, Hierapolis ve Leodikya’yı havadan görme fırsatı buluyor. Hiraözlü, “Günde ortalama 300 turist ağırlıyoruz. Bu senenin daha yoğun geçmesini bekliyoruz. Şu anda yoğun olarak Rus kafilelerimiz gelmekte. Çinli turistler de yakın bir zamanda gelmeye başlayacaklar” şeklinde konuştu.

Turistlerin tepkilerinin oldukça pozitif yönde bulunduğunu ifade eden Hiraözlü, “Turistlerimiz travertenleri, Hierapolis’i ve kimi zaman de Leodikya’yı yüksekten görüyorlar. Genellikle Rusya’dan, Çin’den, Malezya’dan misafirlerimiz geliyor. Latin gruplarımız da var. Yazın çoğu zaman Rus turistlerimizi ağırlıyoruz. Turistlerimiz bilhassa gün doğumuyla beraber Pamukkale’nin beyazlığı buluşunca daha mutlu oluyorlar” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu