Futbolseverlerin ilgiyle takip etmiş olduğu futbolcular içinde yer edinen Pablo Batalla, kimdir ve nerelidir? Kullanıcıların merak etmiş olduğu bu soruların yanıtları ve Pablo Batalla’nın kariyeri hakkında detaylar haberimizde.

Pablo Batalla Kimdir?

Arjantin’in Córdoba şehrinde 16 Ocak 1984’te doğan Pablo Batalla, futbol kariyerine Vélez Sársfield altyapısında başladı. 2004 senesinde Vélez Sársfield ile ustalaşmış sözleşme imzalayan Batalla, 2 sürem süresince bu takımda forma giydi ve 41 maçta 4 gol attı.

Türkiye’deki Kariyer Başlangıcı: Bursaspor Periyodu

Sonraki yıllarda değişik takımlarda forma giyen Batalla, 2009 senesinde Türkiye’nin mühim kulüplerinden Bursaspor ile anlaştı. 2014 yılına kadar Bursaspor formasıyla toplam 142 maça çıkan ve 42 gol atan Batalla, yeşil-beyazlı ekibin mühim adları içinde yer aldı.

Çin Serüveni: Beijing Guoan Macerası

2014 senesinde Çin’in Beijing Guoan takımıyla 3.5 milyon avro karşılığında anlaşan Batalla, burada 50 maça çıkıp 18 gol atmıştır. Bu dönemde Çin Süper Ligi’nde mühim bir performans sergileyen oyuncu, internasyonal alanda da adından söz ettirdi.

Bursaspor’a Dönüş: İkinci Dönem

2016 senesinde yeniden Bursaspor’a dönen Batalla, ikinci dönemine yeşil-beyazlı ekipte başladı. Bursaspor forması altında gösterdiği performansla takımına katkı elde eden Batalla, kariyerinde mühim bir yere haizdir.

Pablo Batalla Kaç Yaşında?

Arjantinli futbolcu Pablo Batalla, 16 Ocak 1984 tarihinde dünyaya gelmiştir. Dolayısıyla, 2024 itibarıyla Batalla 40 yaşındadır. 

Kaynak: HABER MERKEZİ