Genel

Murat Hürriyet göğsümüzü kabarttı

Murat Hürriyet göğsümüzü kabarttı

1949 senesinde Fransa’nın Nice kentinde kurulan dünya folklor birliği (ıgf) ‘nin  bu yıl 18 Mayıs tarihinde Fransa’nın Marsilya şehrinde  meydana getirilen ” Altın Yıldız” prömiyer galasında folklor oskarları sahiplerini buldu. Dünyanın 52 ülkesinin üye olduğu IGF’nin bu yıl ki altın yıldız ödülleri çeşitli ülkelerden 8 kişiye verildi.

MURAT HÜRRİYET’E FOKLOR OSKARI

Marsilya kenti kültür merkezinde meydana getirilen dünya folklor oskarlarından birini de Türkiye’den İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in eşi Murat Hürriyet  aldı ve Fransa’da İstiklal marşımızı okutarak Türkiye’nin gururu oldu. Ödül törenine eşi Fatma kaplan Hürriyet de katıldı.

Murat Hürriyet göğsümüzü kabarttı

TÜRKİYE’Yİ TEMSİL ETTİ

IGF yönetim kurulu üyesi Murat Hürriyet bu ödülü dünya üstünde 52 ülkenin festival programlarını planlayıp  bu sayede çeşitli ülkelerde Türkiye’yi temsil etti. Aynı zamanda pandemi döneminde meydana getirilen caravan şarkı yarışmalarında Türkiye adına mühim başarı elde eden Hürriyet, bu ödüle layık görüldü.  Ödül töreninin sonunda ek olarak ıgf nin 75.yıl dönümü dolayısıyla ıgf üyelerine plaket verildi.

 

Yorum ekle