Vatandaşlar, son günlerde merak mevzusu haline gelen adlardan önde gelen Muhammed Kerem Aktürkoğlu’nun kim bulunduğunu, mesleğini ve boyunu araştırıyor. Peki, Kerem Aktürkoğlu kimdir? Mesleği ne? Boyu kaç? İşte detaylar…

Kerem Aktürkoğlu kimdir?

Muhammed Kerem Aktürkoğlu sol kanat mevkiinde oynayan Türk millî futbolcudur. Süper Lig takımlarından Galatasaray’da forma giymektedir.

Kerem Aktürkoğlu kaç yaşlarında?

Meşhur futbolcu Kerem Aktürkoğlu, 21 Ekim 1998 senesinde doğmuştır.

muhammed-kerem-akturkoglu-kimdir-kerem-akturkoglu-meslegi-ne-kerem-akturkoglu-boyu-kac (2)-1

Kerem Aktürkoğlu mesleği ne?

Futbol kariyerine 2011 senesinde Gölcükspor altyapısında başladı. 2013 yılına kadar bu kulüpte oynadıktan sonrasında, Hisareynspor’a aktarma oldu. Daha sonrasında 2014 senesinde Medipol Başakşehir altyapısına katıldı ve 2015 senesinde ustalaşmış sözleşme imzaladı.

muhammed-kerem-akturkoglu-kimdir-kerem-akturkoglu-meslegi-ne-kerem-akturkoglu-boyu-kac (2)

Kerem Aktürkoğlu boyu kaç?

Meşhur futbolcu Kerem Aktürkoğlu 173 santimetre boyundadır.

muhammed-kerem-akturkoglu-kimdir-kerem-akturkoglu-meslegi-ne-kerem-akturkoglu-boyu-kac (1)-1

Kerem Aktürkoğlu futbol kariyeri

İstanbul Başakşehir:

Başakşehir’e amatör bir sözleşme ile katılan Kerem Aktürkoğlu, 2015 senesinde ustalaşmış sözleşme imzaladı. 2016 senesinde Bodrumspor’a kiralık olarak gönderildi. Burada ustalaşmış futbolculuk kariyerine başladı. İlk ustalaşmış golünü atan oyuncu, Bodrumspor için çeşitli maçlarda skora katkı sağlamış oldu.

Karacabey Belediyespor: 2018-2019 sezonunda bedelsiz olarak Karacabey Belediyespor’a aktarma oldu. Bu sürem süresince toplam 34 maçta forma giydi ve birkaç gol attı. Aktürkoğlu, bu zamanda istikrarlı bir performans sergiledi.

24 Erzincanspor:

2019-2020 sezonunda bedelsiz olarak 24 Erzincanspor’a katıldı. Bu dönemde 35 maçta 34 kez forma giydi ve 17 gol atarak etkisi altına alan bir performans sergiledi. Takımıyla playofflara kalmış olarak bir üst lige çıkma başarısı elde etti.

Galatasaray:

2020 yaz aktarma döneminde Süper Lig ekibi Galatasaray ile 4 senelik bir sözleşme imzaladı. Galatasaray’daki kariyerine süratli bir başlangıç yapmış oldu ve ilk maçına Kasım 2020’de çıktı. Hatayspor’a karşı oynadığı maçta Galatasaray formasıyla ilk golünü attı. Aktürkoğlu, Galatasaray’da birçok maçta forma giydi, goller attı ve asistler yapmış oldu. 2020-21 Süper Lig sezonunda, Göztepe’ye karşı attığı üç golle hat-trick yaparak Galatasaray formasıyla hat-trick icra eden ilk yerli futbolcu oldu.

Ayrıca, performansı sebebiyle Türk ulusal futbol ekibi teknik direktörü Şenol Güneş tarafınca ulusal takıma çağrı edildi.

Kerem Aktürkoğlu’nun kariyeri, amatör yıllarından başlayarak ustalaşmış futbolculuk kariyerinin gelişimini ve başarılarını yansıtmaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi