İş dünyasında mühim bir yere haiz olan Mithat Yenigün, hakkında dört gözle beklenen sorularla gündeme geliyor. “Mithat Yenigün kimdir, kaç yaşlarında? Mithat Yenigün aslen nerelidir?” benzer biçimde soruların cevaplarını arayanlar için tüm detaylar haberimizde…

Mithat Yenigün Kimdir?

Mardin’in Midyat ilçesinde doğan Mithat Yenigün, 1947 senesinde dünyaya geldi. Eğitim yaşamını İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği bölümünde sürdürerek, 1969 senesinde lisans ve yüksek lisans derecelerini başarıyla tamamladı. Mezuniyetinin peşinden Bayındırlık ve İskân Bakanlığı’nda kontrolör olarak göreve başlayarak meslek hayatına ilk adımını attı.

İş Hayatına İlk Adım

1973 senesinde Mithat Yenigün Ferdi İşletmesi’ni kurarak iş hayatına giriş icra eden Yenigün, inşaat sektöründe ulusal ve internasyonal alanda büyük projelere imza attı. 1982 senesinde Yenigün İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi kurarak faaliyetlerini genişletti.

Turizm Sektörüne Yatırım

Yenigün, gezim sektöründe de mühim yatırımlar gerçekleştirmiş oldu. Antalya-Belek’te 1000 yatak kapasiteli 5 yıldızlı Sun Zeynep Otel (Sentido Zeynep Golf Resort) yatırımını hayata geçirerek sektörde adından söz ettirdi. Bu yatırımlar, Yenigün’ü internasyonal alanda etkinlik gösteren dünyanın en büyük müteahhit firmaları arasına soktu.

Genişleyen Yatırımlar

Bugün, inşaat sektörünün yanı sıra enerji, gezim, yapı malzemeleri üretimi ve danışmanlık alanındaki yatırımlarıyla büyümeye devam eden Yenigün İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı sürdüren Mithat Yenigün, bununla birlikte Forza Turizm, AGM Stratejik Çözümler, Yenigün Polska, Yenigün Enerji, Beyali Enerji, Noviy Den, Diyartuğ Tuğla ve Metok İnşaat benzer biçimde şirketlerin yönetim kurullarında da etken olarak vazife alıyor.

Spor ve Dernek Faaliyetleri

Mithat Yenigün, bununla birlikte Fenerbahçe Spor Kulübü’nde Derneklerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Asbaşkan olarak da vazife yapmış oldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ