Genel

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter Kimdir?

Eğitim ve Akademik Kariyer

İzzet Ulvi Yönter, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Eğitim hayatına Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İktisat Politikası alanında yüksek lisans yaparak devam etti. Halen Gazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi’nde ekonomi doktora çalışmalarını sürdürmektedir.

Profesyonel Kariyer

Kamu görevlisi olarak kariyerine süregelen Yönter, Ulaştırma ve Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlıklarına bağlı çeşitli kuruluşlarda müfettiş olarak çalıştı. Bu görevler, onun kamu yönetimi ve siyaset geliştirme alanındaki deneyimlerini pekiştirdi.

Siyasi Kariyer

İzzet Ulvi Yönter, 25. ve 26. Dönemlerde İstanbul Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne seçildi. Bu süreçte Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyeliği yapmış oldu. Halen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter Kimdir?

Kişisel Hayat

İyi düzeyde İngilizce bilen İzzet Ulvi Yönter, evli ve bir çocuk babasıdır. Aile yaşamı ve yoğun emek harcama temposunu başarıya ulaşmış bir halde dengelemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu