Genel

Mbappe hangi takımda? Hangi takıma gidecek?

Kylian Mbappe’nin ekibi ve geleceği büyük bir merak mevzusu. Fransız süperstar şu anki durumu ve ihtimaller içinde aktarma senaryolarıyla gündemde. Peki, Mbappe hangi takımda ve aktarma olacak mı? İşte son gelişmeler…

Futbol dünyası son zamanlarda bir adı konuşuyor: Kylian Mbappe. Genç yıldızın geleceği, taraftarlar içinde devamlı bir merak mevzusu. “Mbappe hangi takımda? Hangi takıma aktarma olacak?” şeklinde soruların cevaplarını arayan futbolseverler, onun kararını bekliyor. İşte, merakla beklenen o cevaplar.

Mbappe hangi takımda?

Paris Saint-Germain’de (PSG) Kylian Mbappe periyodu resmen sonlanıyor. Geçtiğimiz mayıs ayında Fransız yıldız, yeni sezonda PSG ile sözleşme uzatmayacağını açıklamıştı. Şimdi ise Real Madrid ile antak kalma sağlamış olduğu bildiriliyor.

Marca’nın haberine bakılırsa, 25 yaşındaki oyuncu Real Madrid ile 5 senelik bir sözleşme imzaladı. Anlaşmanın bilgileri da netlik kazanmıştır. Mbappe, Real Madrid’de en oldukça kazanan futbolculardan biri olacak sadece kadroda en yüksek maaşa haiz oyuncu olmayacak. PSG’den senelik net 32 milyon euro kazanan Mbappe, Real Madrid’de ise bu miktar 26 milyon euro olarak belirlendi. Bonuslarla beraber senelik geliri 50 milyon euroyu aşmayacak şekilde düzenlenmiş olduğu ifade edildi.

Real Madrid’in Mbappe transferi, futbol dünyasında büyük yankı uyandırdı ve aktarma periyodunun en ses getiren hareketlerinden biri olarak kayda geçti.

Kaynak: Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu