Genel

Mavi ve yeşilin şehri Kocaeli, Çevre Günü’nü kutluyor!

Mavi ve yeşilin şehri Kocaeli, Çevre Günü'nü kutluyor!

Çevre Haftası ve 5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlanmaya başlandı. Dünya Çevre Günü kapsamında ilk program İzmit Kent Meydanı Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. Programda Kocaeli Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ahmet Kırılmaz ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Mesut Ehemmiyet, Atatürk anıtına çelenk bıraktı.

“TOPLUMSAL ÇEVRE BİLİNCİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Çelenk törenin peşinden konuşan Ehemmiyet, “Bakanlık genelgesiyle Haziran ayının ilk haftası Türkiye Çevre Haftası olarak kutlanmaya başlanmıştır. Her yıl bir tema ile kutlanan çevre haftasının bu yıl ki teması ‘hepimizin bir dünyası var’ olarak belirlendi. Küresel sorunlarla savaşım için acil durum planlarına ihtiyacımız var. Bu savaşım bireysel bir savaşım ile çözülemez, toplumsal bir bilince ihtiyacımız var. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak çevre koruma ve sürdürülebilirlik için çalışmalarımızı arttırıyoruz” ifadesini kullandı. 

Mavi ve yeşilin şehri Kocaeli, Çevre Günü'nü kutluyor!

“DOĞANIN İNSANA DEĞİL, İNSANIN DOĞAYA İHTİYACI VAR”

Kırılmaz ise “5 Haziran Dünya Çevre günü tüm insanlığı yakından ilgilendiren bir mevzu. Doğanın yaşamak için insanoğluna ihtiyacı yok. Ama insanoğlunun yaşamak için doğaya ihtiyacı var. Bu kapsamda her fert üstüne düşen görevi yerine getirmeli” dedi. Merasim toplu fotoğraf çekimiyle bitti.

Yorum ekle