MasterChef Mehmet Savaş Kuş Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Instagram Hesabı…

0

MasterChef Mehmet Savaş Kuş Kimdir?

İstanbul’da yaşayan 21 yaşındaki Mehmet Savaş Kuş, Kocaeli Üniversitesi Gastronomi Bölümünden mezun olmuştur. Bir meslek lisesinde yetişmen eğiticilik icra eden ve İstanbul’da bir şirkette çalışan Mehmet Savaş Kuş, mutfağa olan ilgisinin çocukluğundan bu yana sürdüğünü belirtiyor.

Tecrübeleri ve Yarışma Konuşması

Mehmet Savaş Kuş, 15 yaşlarında kasap çıraklığı yaparak mutfak serüvenine adım atmıştır. Fransız pastanesinde çalışmış, yurtdışında Fransız ve İtalyan mutfaklarında edinim kazanmıştır. Yarışmada kendine olan itimatını şu sözlerle dile getirdi: “Rakiplerim benim için engel ve ben bu engelleri geçeceğim. Yarışmaya tecrübelerimi aktarmak için geldim. Bugün size Osmanlı mutfağından mutancana yemeğini reyhan şerbeti ile sunacağım.” dedi.   Oylama sonucunda Mehmet Savaş Kuş,3 evet  alarak 2. Tura geçti.

MasterChef Mehmet Savaş Kuş Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Instagram Hesabı...

Instagram Hesabı

Mehmet Savaş Kuş’un Instagram hesabını takip ederek yarışma sürecine dair paylaşımlarını ve kişisel fotoğraflarını görebilirsiniz.

MasterChef 2024 sezonu, milyonların ilgisiyle başladı ve Mehmet Savaş Kuş, genç yaşına karşın geniş mutfak tecrübesiyle dikkatleri üstüne çekti. Kocaeli Üniversitesi Gastronomi Kısmı mezunu olan Mehmet, Osmanlı mutfağından sunmuş olduğu mutancana yemeği ile şeflerin takdirini topladı. Mehmet’in Instagram hesabından daha çok informasyon ve paylaşımına ulaşabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.