MasterChef 2024 Yarışmacısı Murat Kama Kimdir? Yaşı, Nereli Olduğu ve Instagram Hesabı

0

MasterChef Murat Kama Kimdir?

TV8 ekranlarının fenomen yarışma programı MasterChef, 2024 yılına bomba benzer biçimde bir giriş yapmış oldu. MasterChef 2024 sezonu, 14 Haziran 2024 Cuma günü gösterilen ilk bölümüyle milyonlarca izleyiciyi ekran başına kilitledi. Programın yeni yarışmacılarının yaşam hikayeleri, meslekleri ve yaşları merak mevzusu oldu. Bu sürem dikkat çeken yarışmacılardan önde gelen Murat Kama’nın detaylı biyografisi de seyirciler tarafınca araştırılmaya başlandı.

MasterChef Murat Kama Kaç Yaşında ve Nereli?

Murat Kama, 43 yaşlarında olup İstanbul’da yaşamaktadır. Aslen Nazillili olan Murat Kama, uzun seneler İskoçya’da yaşamıştır. Yurt haricinde mutfaklarda  geri planlarda çalışıp, uzun seneler kafelerde güvenlik görevlisi olarak vazife yapmıştır. Şu anda İstanbul’da kız arkadaşı ile beraber bir pet kuaförü işletmektedir.

MasterChef 2024 Yarışmacısı Murat Kama Kimdir? Yaşı, Nereli Olduğu ve Instagram Hesabı

Profesyonel Mutfak Deneyimi

Dünya mutfağını bildiğini ifade eden Murat Kama, herhangi bir ustalaşmış eğitimi olmadığını belirtirken. MasterChef yarışması için Deniz Tarağı yemeği hazırladı.  Kama, Mehmet Şef’ten “hayır” cevabı alırken, Danilo ve Somer Şef’ten “evet” alarak bir üst tura geçti. 

Leave A Reply

Your email address will not be published.