Genel

Martı CEO'su Oğuz Alper Öktem kimdir? Oğuz Alper Öktem kaç yaşında?

İş dünyasının önde gelen isimlerinden önde gelen Oğuz Alper Öktem, kariyeri ve liderlik vasıflarıyla dikkat çekiyor. Peki, Oğuz Alper Öktem kimdir? İş hayatına dair başarıları ve liderlik serüveniyle tanınan Oğuz Alper Öktem, kaç yaşlarında? Martı CEO’su Oğuz Alper Öktem nerelidir? İşte bu soruların yanıtları…

Son devrin dikkat çeken isimlerinden önde gelen Oğuz Alper Öktem, iş dünyasındaki etkisi altına alan kariyeriyle ve liderlik kabiliyetleriyle adından sıkça söz ettiriyor. Peki, Oğuz Alper Öktem kimdir? İşte bu başarı göstermiş ismin yaşamına dair dört gözle beklenen soruların yanıtları içinde Oğuz Alper Öktem’in kaç yaşlarında olduğu ve Martı CEO’su olan Oğuz Alper Öktem’in nereli olduğu bulunuyor. Bu kapsamda sizlere Oğuz Alper Öktem hakkında merak edilenleri derledik. İşte detaylar…

Oğuz Alper Öktem kimdir?

Kocaeli doğumlu ve 1991 senesinde hayata gözlerini açan Oğuz Alper Öktem, Türk girişimcilik sahnesinde adından sıkça söz ettiren adlardan biridir. Öktem, Chicago Üniversitesi’nde iktisat eğitimi aldıktan sonrasında İngiltere’de siyasal iktisat üstüne yüksek lisansını tamamlamıştır.

Kariyerine bankacılık sektöründe süregelen Öktem, sonrasında yeni nesil teknoloji şirketlerinde emek verme sonucu almıştır. Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’deki eğitimini tamamladıktan sonrasında kısa bir süre Londra’da bir bankada çalışan girişimci, arkasından McKinsey danışmanlık şirketinde kısa bir dönem geçirdikten sonrasında Doğan Holding bünyesindeki BluTV’de yönetici olarak vazife aldı.

Girişimcilik ruhuyla donanmış Oğuz Alper Öktem, 2018 senesinde Türkiye’nin ilk elektrikli scooter paylaşım şirketi olan Martı’nın kuruculuğunu üstlendi. Elektrikli scooter paylaşım sistemi fikrini, California’da gözlemlediği bir paylaşım sistemiyle evinin önünde kilitlenmiş olan bir elektrikli scooter ile keşfetti. Bu bulgu, Türkiye’de ulaşım problemlerine ergonomik bir çözüm sunabilecekleri bir proje olarak yaşam buldu.

Martı, 2019 senesinde İstanbul’da faaliyete geçerek kısa sürede geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştı. Bilhassa kalabalık şehirlerdeki karmaşık toplu taşıma sistemlerinden kaçınmak isteyenler ve taksi problemlerine alternatif arayanlar tarafınca hızla benimsendi. Martı, kurulduğu günden bu yana Türkiye genelinde büyüyerek Bursa, İzmir, Gaziantep şeklinde değişik şehirlere de yayıldı.

Oğuz Alper Öktem kaç yaşlarında?

2024 yılı itibarıyla Oğuz Alper Öktem 33 yaşındadır.

Oğuz Alper Öktem Martı CEO nereli?

Oğuz Alper Öktem, Martı’nın kurucusu ve CEO’sudur. Kendisi Türk bir girişimci olarak bilinir ve aslen Kocaeli, Türkiye’de dünyaya gelmiştir. 

Kaynak: Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu