Kurban Bayramında bankalar çalışıyor mu? Bugün bankalar açık mı?

0

Kurban Bayramında bankalar çalışıyor mu? Bugün bankalar açık mı?

2024 senesinde 16 Haziran 2024 Pazar gününe denk gelen Kurban Bayramı sebebiyle arama motorlarında aramalar sıkılaştı. Bayram tatiline memleketine ya da dinlence köylerine gidemeyen vatandaşlar, evlerinde kaldı. Evlerinde kalan ve bankada bekleyen işlemleri bulunan vatandaşlar, Kurban bayramı süresince bankaların akıbetini sorgulamaya başladı. Bilhassa 15 Haziran 2024 Cumartesi şu demek oluyor ki arefe günü bankaların durumu merak mevzusu oldu. Peki, 15 Haziran 2024 Cumartesi bankalar açık mı? Bu bayramda EFT ve havale yapabilir miyim?   Kocaeli Gündem sizin için araştırdı.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

16 Haziran 2024 Pazar günü Kurban Bayramı’nın ilk günü olacak. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde meydana gelen Kabine Toplantısı’nın peşinden 2024 yılı Kurban Bayramı tatili 9 gün olarak açıklandı. Kurban Bayramı tatili 24 Haziran 2024 Pazartesi günü sona erecek.

Kurban Bayramında bankalar çalışıyor mu? Bugün bankalar açık mı?

KURBAN BAYRAMINDA BANKALAR AÇIK MI?

Geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı tatili süresince bankalar kapalı kalmıştı. 2024 yılı Kurban Bayramında gene bankaların kapalı duracak. Bankalarda işlemleriniz 9 gün bekleyecek. Ancak FAST, EFT ve havale işlemlerinizi mobil ve web bankacılığı üstünden devam ettirebilirsiniz.

Kaynak: Haber Merkezi

Leave A Reply

Your email address will not be published.