Genel

Kula Belediye Başkanı Hikmet Dönmez Kimdir? Neden Gündemde?

Hikmet Dönmez’in Yaşamı ve Eğitimi

1969 senesinde Manisa’nın Kula ilçesinde doğan Hikmet Dönmez, ilköğretim, ortaokul ve lise eğitimini Kula’da tamamladı. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Resim-İş Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.

Polislik Kariyeri ve Yerel Yönetim Deneyimi

1994 senesinde polis olarak göreve başlamış olan Dönmez, güvenlik teşkilatında çeşitli birimlerde vazife yapmış oldu. Emeklilik sonrası Körez Mahallesi’nde muhtarlık görevini üstlenerek mahalli yönetim alanında tecrübe kazanmıştır.

Aile ve Sosyal Hayatı

Hikmet Dönmez, evli ve dört çocuk babasıdır. Kula ilçesinde hem iş hem de toplumsal hayatında etken rol alan Dönmez, halkın yaşam standardını çoğaltmak için çeşitli projeler üstünde iş koşturmacasındadır.

Hikmet Dönmez Neden Gündemde?

Kula Belediye Başkanı Hikmet Dönmez, belediye başkanlığı sürecinde yapmış olduğu emekler ve projelerle gündeme geliyor. İlçenin tanınan ve sevilen simalarından biri olarak dikkat çeken Dönmez, Kula’nın gelişimi ve halkın refahı için gösterdiği çabalarla öne çıkıyor. Son dönemde Dönmez, makam odasında yaşanmış olan darp vakası sebebiyle gündeme geldi. İhale alan hususi bir firmanın yetkilileri M.U. ve H.D.’yi makamına çağıran Dönmez, bu kişilerin Kula Belediyesi’nin adını kullanarak esnaftan para topladıkları ve esnafı dolandırdıkları iddiasıyla sözleşmeyi feshetmek istedi. Çıkan tartışmada saldırıya uğradığını belirten Dönmez, vaka sonrası koruması R.G. ve şoförü M.O.A. ile beraber gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında koruma ve sürücü tutuklanırken, Dönmez’in emniyetteki işlemleri devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu