Genel

Körfez’de Kısa Film Festivali

Körfez Belediyesi tarafınca 50. Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Tarihi Hereke Kalesi’nde meydana gelen 2. Genç Kısa Film Festivali, oldukça görkemli geçti. Bu yıl da ilçedeki okullardaki öğrencilere verilen eğitimler sonrası filmler çekildi, düzenlenen 2. Genç Kısa Film Festivali ile sahnelendi. Meşhur adların yer almış olduğu jüri, dereceye girenleri belirlerken oldukça zorlandı.

SANAT DOLU BİR GECE

Galaya katılanlar içinde Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt haricinde Körfez Kaymakamı Uğur Kalkar, İl Kültür ve Turizm Müdürü Fatih Taşdelen, AK Parti İlçe Başkanı Nurettin Okudan, MHP İlçe Başkanı Doğan Bekiroğlu, CHP, AK Parti ve MHP meclis üyeleri, STK temsilcileri, oda başkan ve yöneticileri ile oldukça sayıda davetli katıldı. Programın açılışını meşhur yönetmen Avni Kütükoğlu yapmış oldu ve projenin çıkış öyküsünü aktardı.

Körfez'de Kısa Film Festivali

 JÜRİ YILDIZLAR GEÇİDİ

Jüri ise adeta yıldızlar geçidiydi. Jüri Başkanlığını oyuncu Volkan Severcan yaparken, jüride; Murat Serezli, Emre Başer, Çiğdem Tunç, Ferdi Akarnur, Cenk Torun, Tümay Özokur, Kocaeli Kent Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Aydın Sigali, İzmitli oyuncu Engin Benli, KOÜ İletişim Fakültesi Dekanı Nigar Pösteki ve Körfez Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Çırpan yer aldı.

YÜREKTEN TEBRİK EDİYORUM 

Kütükoğlu’nun hitabı sonrasında kürsüye alkışlarla gelen Başkan Şener Söğüt, “Kültür ve sanat alanında ilçemizde birçok projeyi hayata geçirdik. 2.’sini gerçekleştirdiğimiz Genç Kısa Film Festivali ile de gençlerimizi sanatın içine çekmeyi amaçladık. Bilhassa bugün görüyoruz ki; o kadar da güzel bir projeye imza atmışız. Tüm öğrencilerimizi gönülden, yürekten kutlama ediyorum” dedi.

Körfez'de Kısa Film Festivali

SÖĞÜT’E TEŞEKKÜR

Körfez Kaymakamı Uğur Kalkar da bu şekilde güzel bir akşamda, güzel bir ortamda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ülkemizin birçok noktasında bu şekilde festivaller gerçekleştiriliyor. Körfez’i değişik kılan ise yola gençlerle çıkılmış olması oldu. Her bir öğrencimizi kutlama ediyorum” dedi. Protokol konuşmalarının peşinden kısa filmler seyredildi ve jüri üyeleri tek tek gecenin enlerini belirledi.

Körfez'de Kısa Film Festivali

 

GECENİN EN İYİLERİNE PLAKET

En iyi kısa film, en iyi adam oyuncu, en iyi hanım oyuncu ve en iyi yönetmen ödüllerinin verildiği meşhur adlar, düzenlenen festivalin ve gençlere verilen eğitimin önemine vurgu yaparak Başkan Şener Söğüt’e teşekkür etti. Ödülleri Kaymakam Kalkar, Başkan Söğüt ve konuk sanatçılar takdim etti. Başkan Yardımcısı İbrahim Çırpan da meşhur yönetmen Avni Kütükoğlu’na da plaket takdim etti.

Körfez'de Kısa Film Festivali

 ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

5 ay devam eden eğitim süreci sonrasında öğrencilerden Şeyda Göynük, Melisa Cengiz, Melike Bilgin, Hande Narman, Namık Seferoğlu, Ahmet Demirel, Rahim Avcı, Esma Yılmaz, İrem Karakuzu, Sude Torun, Pınar Ercan, İbrahim Kaya, Hilal Işık, Ahmet Bayram, Ömer Yaban, Ahmet Ekrem Şahin, Atilla Adıyaman, Sefa Atıcı, İbrahim Tezel, Tuba Örer, Elif Yurtsuz, Merve Can, Zeynep Özdil, Ece Güzel, Mehmet Ali Sütçü, Deniz Elif Kolaç, Jülide Kaplan ve İkra Işık’a plaket takdim edildi.

Körfez'de Kısa Film Festivali

 KÖRFEZ’İ SANATLA BULUŞTURDUNUZ

Ödül töreni sonrasında sanatçılar da etkinlikten dolayı Başkan Şener Söğüt’e teşekkür etti. Kocaeli Kent Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Aydın Sigalı, “Körfez’i sanatla buluşturan Başkanımıza teşekkür ediyorum” derken, İzmitli oyuncu Engin Benli, “Kocaelili olmaktan bir kez daha gurur duydum” dedi. Yaşam boyu sanat ödülü verilen sanatçılardan Ferdi Akarnur, “Aldığım en güzel hediyelerden biri oldu” dedi.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu