KÖFN Grubu Dağıldı Mı? KÖFN Grubu Üyeleri Kimlerdir?

0

KÖFN Grubu Dağıldı Mı? KÖFN Grubu Üyeleri Kimlerdir?

KÖFN grubu 6 yıl ilkin Salman Tin ve Bilge Kağan Etil tarafınca kurularak başarıya ulaşmış şarkılara imza attı. Çıkardıkları şarkılarla elektro-pop toplumunda listenin ilk sıralarında yer edinen grup, gönüllerde taht kurup birçok fanatik kitlesine ulaştı. KÖFN Grubu Dağıldı Mı? KÖFN Grubu Üyeleri Kimlerdir? sorularıysa son günlerde gündemden düşmedi. 

KÖFN GRUBU NEDEN DAĞILDI?

Salman Tin ve Bilge Kağan Etil toplumsal medyadan birbirlerini takipten çıkartıp çıkan dedikoduların peşinden sessiz kaldı. “Bi’ Tek Ben Anlarım” şarkısıyla her insanın diline dolanan milyonlara ulaşan şarkısıyla tanınan gruptan üzen haber sav yayıldı. İki taraftan da mevzuya dair izahat yapılmayıp, yurt dışına taşınma durumunun olduğu iddia edildi. 

KÖFN Grubu Dağıldı Mı? KÖFN Grubu Üyeleri Kimlerdir?

KÖFN Grubu Üyeleri Kimdir?

Salman Tin 30 Haziran 1992 senesinde Adana’da hayata merhaba dedi. Gençlik yıllarını Adana’da geçiren Salman Tin, Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2017 senesinde Bilge Kağan Etil ile tanışmış ve peşinden ikili çalışmalarını beraber yürütmeye başlamışlardır. 2018 senesinde “KÖFN” gurubunu kurmuşlardır.

KÖFN Grubu Dağıldı Mı? KÖFN Grubu Üyeleri Kimlerdir?

Bilge Kağan Etil 1989 senesinde Konya’da dünyaya gelmiştir. Eğitim yıllarına müzik okumaya karar vererek Doğan Sarıcı ile Müzik Teorisi ve piyano çalışmalarından sonrasında Konya Selçuk Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde devam etmiştir. Bu yıllarda ustalaşmış davulcu olarak değişik sahne çalışmalarında yer aldı. Serkan Özyılmaz ile caz piyano, Dave Allen ile caz kuram dersleriyle bir taraftan piyano ve müzik pratiğini geliştirdi. Ardından istediğinin bu olmadığına karar vererek 4. sınıfta okumuş olduğu müzik öğretmenliğini bıraktıktan bir yıl sonrasında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Müzik Teknolojileri kısmına 2012 senesinde girdi.

Kaynak: Haber Merkezi

Leave A Reply

Your email address will not be published.