Genel

Kocaeli’de Nerede Kamp Yapılır? İşte Kocaeli’de Kamp Yapmak İçin En İyi 6 Yer…

Kocaeli’de Nerede Kamp Yapılır? İşte Kocaeli’de Kamp Yapmak İçin En İyi 6 Yer...

Kocaeli’de Nerede Kamp Yapılır? İşte Kocaeli’de Kamp Yapmak İçin En İyi 6 Yer…

Havaların ısınmasıyla birlikte kampçılar da hazırlıklara başladı. Bilhassa hafta sonları Kocaeli’nin doğasına bir akın var. Çadırını, termosunu ve kamp sandalyesini alanlar, Kocaeli’de kamp yapmak için belirlenen alanlara atak ediyor. Kocaeli Valiliği tarafınca kısa bir süre ilkin Kocaeli genelindeki ormanların (belirlenen alanlar haricinde) giriş ve çıkışları kapatılmış ve kamp yasağı gelmişti. O yüzden kampçılar, kamp yapmak için en doğru adresi araştırıyor. Peki, Kocaeli’de nerede kamp yapılır? Kocaeli Gündem editörleri olarak Kocaeli’de kamp yapabileceğiniz doğası, manzarası ve havası temiz alanları sizin için araştırdık.

(*6*)

YUVACIK BARAJI KAMP ALANI

Kocaeli’nin Başiskele ileçsinde yer edinen Yuvacık Barajı Kamp Alanı; Yuvacık Barajı’nın çevresinde yer edinen geniş yeşil alanlar üstüne kuruldur. Burada baraj gölü çevresinde balık tutma, yürüyüş ve piknik imkanınız olacaktır. Ayrıca tabiat yürüyüşü ve trekking için uygun parkurlar ve .eşitli kamping tesisleri ve bungalov seçenekleri mevcuttur. Özetlemek gerekirse  Yuvacık Barajı, Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde tabiat ile iç içe bir kamp deneyimi sunar. Barajın serinletici etkisiyle yazları ideal bir kaçış noktasıdır. Kamp alanı, temiz havası ve organik güzellikleri ile rahat bir ortam sunar.

BALLIKAYALAR TABİAT PARKI

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yer edinen Ballıkayalar;  tabiat yürüyüşleri ve kaya tırmanışı için popüler bir alandır. Göletler, şelaleler ve etkisi altına alan kaya oluşumları içinde barındırır. Fotoğrafçılar için organik güzellikler sunar. Çeşitli kamp alanları ve tabiat sporları aktiviteleri mevcuttur. Özetlemek gerekirse eğer; Ballıkayalar Tabiat Parkı, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yer alır ve tabiat sporları ile ilgilenenler için muhteşem bir yerdir. Kaya tırmanışı ve trekking yapmak isteyenler için çeşitli parkurlar bulunmaktadır.

Kocaeli’de Nerede Kamp Yapılır? İşte Kocaeli’de Kamp Yapmak İçin En İyi 6 Yer...

KERPE KAMP ALANI

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde bulunan Kerpe Kamp Alanı; Kerpe Plajı’na yakın konumda kamp yapma imkanı vardır. Temiz deniz ve organik kayalık oluşumları bulunuyor. Ayrıca su sporları ve plaj aktiviteleri seviyorsanız, asla sıkılmazsınız. Özetlemek gerekirse Kerpe, Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde yer edinen bir sahil kasabasıdır. Plajları ve berrak denizi ile günübirlik deniz hazzı için ideal bir yerdir. Ayrıca, Kerpe Kayalıkları tabiat severler için muhteşem bir görünüm sunar. Kerpe’de kamp yaparak, denizin ve tabiat ananın tadını çıkarabilirsiniz.

Kocaeli’de Nerede Kamp Yapılır? İşte Kocaeli’de Kamp Yapmak İçin En İyi 6 Yer...

SARDALA KOYU KAMP ALANI

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde bulunan Sardala Koyu Kamp Alanında eşi olmayan organik güzellikler ve bakir koylar sizleri bekliyor. Deniz kenarında kamp yapma imkanı ve tabiat yürüyüşleri ve deniz aktiviteleri ile asla sıkılmayacaksınız. Özetlemek gerekirse Sardala Koyu, Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde yer alır ve tabiat ile baş başa kalmak isteyenler için muhteşem bir kaçış noktasıdır. Bakir koyları ve temiz denizi ile kampçılar için ideal bir yerdir.

Kocaeli’de Nerede Kamp Yapılır? İşte Kocaeli’de Kamp Yapmak İçin En İyi 6 Yer...

KEFKEN ADASI KAMP ALANI

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde bulunan Kefken Adası Kamp Alanı, Doğal güzellikler ve zamanı kalıntılar ile dikkat çekiyor. Deniz kenarında kamp yapma imkanı ve balık tutma ve dalış aktiviteleri gene sizleri bekliyor. Özetlemek gerekirse Kefken Adası, Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde yer alır ve eşi olmayan organik güzelliklere haiz bir kamp alanıdır. Adada kamp yaparak, hem tabiat ile iç içe olabilir hem de denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kocaeli’de Nerede Kamp Yapılır? İşte Kocaeli’de Kamp Yapmak İçin En İyi 6 Yer...

ORMANYA

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yer edinen Ormanya, geniş ormanlık alanlar ve tabiat parkurları ile hayvanat bahçesi ve organik yaşam alanları sizlere sunuyor. Ayrıca Ormanya’da piknik alanları ve çocuklar için oyun alanları da mevcut. Özetlemek gerekirse eğer; Ormanya, Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yer edinen bir organik yaşam parkıdır. Geniş ormanlık alanları, yürüyüş parkurları ve hayvanat bahçesi ile bilhassa aileler için ideal bir kamp yeridir.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum ekle