Kocaeli’de Kamp Yapılacak En İyi 15 Yer

0

1. Ormanya Kamp Alanı

Avrupa’nın en büyük organik yaşam alanlarından önde gelen Ormanya, karavan, çadır kampı ve piknik için ideal bir yer. İçerisinde memeli, kanatlı ve sürüngen türünde hayvanlar bulunur. (*15*), çeşme, elektrik ve aydınlatma benzer biçimde olanaklar mevcuttur. Ateş yakmak yasaktır.

Kamp Tutarı: Parasız

2. Menekşe Yaylası Kamp Alanı

Yuvacık bölgesinde yer edinen Menekşe Yaylası, kent merkezine 30 km mesafededir. Yayla, çadır kampı ve trekking için popülerdir. (*15*) yoktur, ateş yakılabilir.

Kamp Tutarı: Parasız

3. Ballıkayalar Kamp Alanı

Gebze’nin arkasında yer edinen bu organik sit alanı, çadır kampı ve kaya tırmanışı için uygundur. WC imkanı vardır, öteki ihtiyacınız olan şeyleri evvelde temin etmelisiniz.

Kamp Tutarı: Araçla girişte 10 TL otopark tutarı

4. İnönü Yaylası Kamp Alanı

1130 metre rakıma haiz İnönü Yaylası, çadır kampı ve günlük geziler için idealdir. WC ve çeşme mevcuttur, yiyecek ve içeceklerinizi gelmeden temin etmelisiniz.

Kamp Tutarı: Parasız

5. Sardala Koyu Kamp Alanı

Kandıra’da yer edinen Sardala Koyu, deniz ve tabiatın buluşmuş olduğu bir yerdir. Çeşme ve hela yoktur, ihtiyacınız olan şeyleri evvelde temin edin.

Kamp Tutarı: Parasız

Kocaeli'de Kamp Yapılacak En İyi 15 Yer

6. Ercova Yaylası Kamp Alanı

Başiskele Yuvacık güzergahında yer edinen Ercova Yaylası, sakin ve rahat bir kamp alanıdır. Su teminini İnönü Yaylası’ndan sağlayabilirsiniz.

Kamp Tutarı: Parasız

7. Kayaüstü Yaylası Kamp Alanı

Yuvacık’ta bulunan Kayaüstü Yaylası, çadır kampı için uygundur. (*15*) ve çeşme yoktur, ihtiyacınız olan şeyleri Yuvacık köyünden temin edebilirsiniz.

Kamp Tutarı: Parasız

8. Altıoluk Yaylası Kamp Alanı

Kartepe’ye yakın olan Altıoluk Yaylası, tabiat severler için ideal bir yerdir. Çeşme, WC ve market benzer biçimde olanaklar bulunmamaktadır.

Kamp Tutarı: Parasız

9. Bağırganlı Kamp Alanı

Kandıra ilçesine yakın olan Bağırganlı Kamp Alanı, deniz kenarında kamp yapma imkanı sunar. WC imkanı yoktur, ihtiyacınız olan şeyleri çevredeki yerleşim alanlarından temin edebilirsiniz.

Kamp Tutarı: Parasız

10. Kirazlı Yaylası Kamp Alanı

Maşukiye’nin mühim yaylalarından önde gelen Kirazlı Yaylası, piknik ve kamp için uygundur. Çeşme, WC benzer biçimde olanaklar bulunmamaktadır.

Kamp Tutarı: Parasız

11. Yuvacık Barajı Kamp Alanı

Başiskele’de bulunan Yuvacık Barajı, göl kenarında kamp yapmak isteyenler için uygundur. Alabalık tesislerinde duş ve WC benzer biçimde ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilirsiniz.

Kamp Tutarı: Parasız

Kocaeli'de Kamp Yapılacak En İyi 15 Yer

12. Maşukiye Kamp Alanı

Maşukiye, tabiat yürüyüşleri ve kamp için muhteşem bir yerdir. WC ve öteki ihtiyacınız olan şeyleri çevredeki tesislerden temin edebilirsiniz.

Kamp Tutarı: Parasız

13. Kerpe Kartal Kayalıkları Kamp Alanı

Kerpe’de bulunan Kartal Kayalıkları, deniz kenarında kamp yapma ve balık tutma imkanı sunar. WC ve öteki ihtiyacınız olan şeyleri Kerpe ilçe merkezinden temin edebilirsiniz.

Kamp Tutarı: Parasız

14. Karakaya Piknik ve Kamp Alanı

Yuvacık’ta bulunan Karakaya Piknik ve Kamp Alanı, tabiat ile iç içe bir kamp deneyimi sunar. WC, elektrik, çeşme benzer biçimde olanaklar mevcuttur.

Kamp Tutarı: Parasız

15. Molla Yakup Çayırı Kamp Alanı

Kartepe’de yer edinen Molla Yakup Çayırı, tabiatın sesleri eşliğinde kamp yapmak için ideal bir yerdir. (*15*) ve çeşme yoktur, ihtiyacınız olan şeyleri evvelde temin edin.

Kamp Tutarı: Parasız

Leave A Reply

Your email address will not be published.