Genel

Kocaeli’de 15 Temmuz’da Ulaşım Ücretsiz Olacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile piyasaya çıkan karara nazaran, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Ankara’da Başkentray, İstanbul’da Marmaray, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy-Metro hattı ve İzmir’de İZBAN parasız olacak. Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Ürettikleri Bazı Mal ve Hizmetlerden Ücretsiz yada İndirimli Olarak Faydalanacakların Tespitine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

(*15*)

Kocaeli’de Ücretsiz Ulaşım Beklentisi

Konu ile ilgili hemen hemen resmi bir izahat yapılmamış olsa da, Kocaeli’de de 15 Temmuz’da belirli hatlarda ve saatlerde ulaşımın parasız olması planlanıyor. Bu konudaki resmi açıklamanın gelecek günlerde yapılacağı tahmin ediliyor. Bu yıl 15 Temmuz programı Sekapark’ta yapılacak ve muhtemelen o bölgeye giden hatlarda belirli saatlerde belediye otobüsleri ile tramvayların parasız olması planlanıyor.

Geçen Senenin Deneyimi ve Beklentiler

Geçen yıl olduğu şeklinde bu yıl de 15 Temmuz’da resmi dinlence olması dolayısıyla Kocaeli’de belirli hatlarda otobüs ve tramvayların belirli saatlerde parasız olacağı tahmin ediliyor. Bilhassa 15 Temmuz programının yapılacağı Sekapark bölgesine giden hatlarda parasız ulaşım imkanı sağlanması planlanıyor.

Kocaeli'de 15 Temmuz'da Ulaşım Ücretsiz Olacak mı?(*15*)

Kocaeli’de 15 Temmuz Ücretsiz Ulaşım Hatları

Resmi izahat hemen hemen yapılmamış olmakla beraber, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Kocaeli’de parasız ulaşım sağlanacak hatların ve saatlerin bilgileri şu şekilde öngörülüyor:

Sekapark bölgesine giden belediye otobüsleri
Sekapark tramvay hattı

Resmi açıklamalar yapıldıkça, parasız ulaşım sağlanacak hatların ve saatlerin kati sıralaması paylaşılacaktır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu