Genel

Kocaeli Bilişim Fuarı 2024! Konuşmacı Yavuz Kuş Kimdir?

Kocaeli Bilişim Fuarı 2024! Konuşmacı Yavuz Kuş Kimdir?

Yavuz Kuş Kimdir?

Yavuz Kuş, 1983 senesinde Gebze’de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Gebze’de tamamladıktan sonrasında lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nde yaparak mezun oldu. Gazi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümünde ve İstanbul Üniversitesi İktisat Kısmı’nde eğitim aldı. Yüksek lisans eğitimini ise Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Ana Bilim Dalı Yönetim ve Organizasyon alanında tamamladı.

İş Hayatı ve Girişimcilik

Yavuz Kuş, üniversiteye başladığı yıl ilk girişimini yaparak etken ticari hayata atıldı. 20 senelik ticari hayatında, kurucusu olduğu Tercih Grup bünyesinde mühendislik, endüstri, bilişim, teknoloji ve inovasyon benzer biçimde birçok alanda girişimlerde bulunmuş oldu ve değişik sektörlerde firmalar kurarak yatırımlar yapmış oldu.

Girişimcilik Ekosistemi ve Katkıları

Gebze’de girişimcilik ekosistemine katkı sağlamak amacıyla mühim emek harcamalar yapmış oldu. MÜSİAD, GİV ve DEİK üyesi olan Yavuz Kuş, girişimcilik alanında birçok etkinlik ve projeye imza attı. KOSGEB ortaklık çerçevesinde “Girişimcilik Eğitimleri” verdi ve birçok sivil cemiyet kuruluşunda etken vazife aldı. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde meydana gelen Girişimci Ödülleri organizasyonlarında girişimcilerin değerlendirildiği heyette jüri üyesi olarak vazife yapmış oldu. DEİK Dijital Teknolojiler İş Konseyi çalışmalarına devam etmektedir.

Sanayi ve Bilişim Şirketleri

TÜBİTAK – MARTEK ve Bilişim Vadisi bünyesinde kurduğu endüstri ve bilişim şirketleri ile AR-GE çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca, Startup Girişim Teknolojik Yatırım A.Ş., T-Games Yazılım ve Bilişim A.Ş. ve Anibal Bilişim Teknoloji A.Ş. şirketlerinde kurucu ortak olarak yer almakta ve yönetim kurulu üyelikleri sürmektedir.

Kitle Fonlama ve Mentörlük

Uzun senelerdir kitle fonlama platformlarının araştırmasını meydana getiren Yavuz Kuş, bu alandaki data ve birikimini kullanarak Girişim Kitle Fonlama Platformu A.Ş.’nin kurucu Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. Girişimci, mentör ve melek yatırımcı olan Yavuz Kuş, kitle fonlama platformlarının ülkemiz ve girişimciler açısından önemine inanmaktadır.

Kişisel Yaşam

Yavuz Kuş, evli ve dört çocuk babasıdır. Girişimcilik ve iş dünyasında edinmiş olduğu tecrübeleri paylaşarak yeni girişimcilere rehberlik etmeye devam etmektedir.

Yorum ekle