Genel

Kocaeli Bilişim Fuarı 2024! Konuşmacı Serhat Duyar Kimdir?

Kocaeli Bilişim Fuarı 2024! Konuşmacı Serhat Duyar Kimdir?

Serhat Duyar Kimdir?

25 Mayıs 2024 Cumartesi günü Bilişim Fuarı’nda Teknoloji Girişimciliği temalı söyleşi gerçekleştirecektir. Duyar’ın özgeçmişi ise şöyleki:

Serhat Duyar, 1981 senesinde İzmit-Kocaeli’de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Kocaeli’nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Kısmı’nden lisans derecesi aldıktan sonrasında, Bahçeşehir Üniversitesi’nin master programı kapsamında İtalya’da “Current Issues in Finance” ve “Financial Issues in Entrepreneurship” programlarına katıldı. Halen Yalova Üniversitesi İİBF İşletme Kısmı’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. “Bilişim Sektöründe Rekabet Etiği” başlıklı bildirisi yayınlanmıştır.

İş Hayatı ve Girişimcilik

Serhat Duyar, iş hayatına 1999 senesinde perakende satış ile aile şirketinde başladı. 2003 senesinde girişimciliği tercih ederek yenilikçi uygulamalara öncülük etti. El örgü yünleri alanında önder marka olan Alize Yünlerinin 16 yıl Ana Bayiliğini üstlendiği Duyarhan Tekstil’de satış, pazarlama, bayi kurulumu ve gelişimi süreçlerine liderlik yapmış oldu ve Genel Müdürlük görevini yürüttü.

2016 senesinde temelleri atılan girişimcilik ekosisteminin mühim projelerinden Ehalı Servisi’nin 2020-2022 yılları aralığında Genel Müdürlüğünü yapmış oldu. Görevi süresince eğitim akademisi, etkinlik yönetimi, bayilik ve franchising sistemleri, kurumsal yazışma, satış ve pazarlama süreçlerine liderlik etti.

Serhat Duyar, kurucusu ve yöneticisi olduğu girişimlerde kazanmış olduğu 20 senelik deneyimi girişimcilere danışmanlık, mentörlük ve eğitmenlik yaparak paylaşmaktadır. Halen Bilişim Vadisi’nde Girişimcilik Danışmanı olarak iş koşturmacasındadır.

Sivil Toplum ve Diğer Faaliyetler

Girişimciliğin yanı sıra sivil cemiyet müesseselerinde da etken görevler almıştır. 2012-2018 yılları aralığında Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun kurduğu Büyük Birlik Partisi’nde Kocaeli İl Başkanlığı, Genel Merkez MKYK Üyeliği ve Genel Başkan Başdanışmanlığı görevlerinde bulunarak yaşamış olduğu şehir ve ülkesine hizmet etmiştir.

Akademide Etik Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olan Duyar, girişimcilik ekosisteminin gelişmesi için bazı STK’lar vasıtasıyla gönüllü eğitimler de gerçekleştirmektedir.

Kişisel Yaşam

Serhat Duyar, evli ve üç kız babasıdır. Orta derecede İngilizce bilmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum ekle