Genel

Kocaeli 29 Haziran 2024 Cumartesi Hava Durumu

(*29*)

KOCAELİ’DE BUGÜN YAĞMUR VAR MI?

Piknik yapmak isteyen, denizde avlanmaya hazırlanan Karamürselli, Körfezli, Derinceli, Değirmendereli, Kandıralı ve İzmitli balıkçılar ve dostlarıyla akşam plan meydana getiren vatandaşlar, bir süredir Kocaeli’nin günlük hava durumunu merak ediyor, araştırıyor. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü verilerine bakılırsa 29 Haziran 2024 Cumartesi günü Kocaeli, güne açık ve sıcak bir hava ile başladı.(*29*)

(*29*)

İZMİT HAVA DURUMU, KANDIRA HAVA DURUMU

Kocaeli genelinde sabah saatlerinde azca bulutlu bir hava hakim olacak. Hissedilen ısı en düşük 22, en yüksek 29 aşama olacak. Sabah saatlerinde ve akşam saatlerinde Kocaeli genelinde sıcak bir havanın hakim olması planlanıyor. Hissedilen rutubet oranı ise en düşük 45 en yüksek 90 oranında olacak.(*29*)

(*29*)

KOCAELİ’DE RÜZGAR VAR MI?

Kandıra sahilleri ve İzmit Körfezi’nde etkili olması beklenen büyük bir rüzgar fırtınası bulunmuyor. Ancak rüzgar olacak. Kuzeyden averaj 2 hızında esmesi planlanıyor. (*29*)

(*29*)

HAVA DURUMU NASIL BELİRLENİYOR?

Hava durumu tahmini, çeşitli veri toplama yöntemleriyle elde edilmiş atmosferik bilgilerin kullanılmasıyla yapılır. Meteorolojik istasyonlar, uydular, radarlar ve hava balonlarından alınan ısı, rutubet, rüzgar hızı ve yönü benzer biçimde veriler, global ve bölgesel hava durumu modellerine beslenir. Bu modeller, atmosferin fizyolojik ve kimyasal süreçlerini simüle ederek gelecekteki hava koşullarını tahmin etmeye yarar. Meteorologlar, bu bilgisayar modellerinden çıkan verileri çözümleme eder ve yorumlayarak daha duyarlı mahalli hava durumu tahminleri oluşturur. Bu tahminler, çeşitli medya platformları vesilesiyle halka duyurulur. Gelişen teknoloji ve artan veri miktarıyla beraber, hava durumu tahminlerinin doğruluğu devamlı olarak artmaktadır.(*29*)

Kaynak: Haber Merkezi(*29*)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu