Genel

Kocaeli 26 Mayıs 2024 Pazar Hava Durumu 

Kocaeli 26 Mayıs 2024 Pazar Hava Durumu 

(*26*)

KOCAELİ’DE BUGÜN YAĞMUR VAR MI?

(*26*)Piknik yapmak isteyen, denizde avlanmaya hazırlanan Karamürselli, Körfezli, Derinceli, Değirmendereli, Kandıralı ve İzmitli balıkçılar ve dostlarıyla akşam plan icra eden vatandaşlar, bir süredir Kocaeli’nin günlük hava durumunu merak ediyor, araştırıyor. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü verilerine nazaran 26 Mayıs 2024 Pazar günü Kocaeli, güne kapalı ve serin bir hava ile başladı.

İZMİT HAVA DURUMU, KANDIRA HAVA DURUMU

(*26*)Kocaeli genelinde sabah saatlerinde parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Ancak bugün yağmur beklentisi yok. Hissedilen ısı en düşük 12, en yüksek 21 aşama olacak. Sabah saatlerinde ve akşam saatlerinde Kocaeli genelinde serin bir havanın hakim olması planlanıyor. Hissedilen rutubet oranı ise en düşük 61 en yüksek 82 oranında olacak.

Kocaeli 26 Mayıs 2024 Pazar Hava Durumu 

(*26*)KOCAELİ’DE RÜZGAR VAR MI?

(*26*) Kandıra sahilleri ve İzmit Körfezi’nde etkili olması beklenen büyük bir rüzgar fırtınası bulunmuyor. Ancak rüzgar olacak. Kuzey yönünden averaj 5 hızında esmesi planlanıyor. 

HAVA DURUMU NASIL BELİRLENİYOR?

(*26*)Hava durumu tahmini, çeşitli veri toplama yöntemleriyle elde edilmiş atmosferik bilgilerin kullanılmasıyla yapılır. Meteorolojik istasyonlar, uydular, radarlar ve hava balonlarından alınan ısı, rutubet, rüzgar hızı ve yönü şeklinde veriler, global ve bölgesel hava durumu modellerine beslenir. Bu modeller, atmosferin fizyolojik ve kimyasal süreçlerini simüle ederek gelecekteki hava koşullarını tahmin etmeye yarar. Meteorologlar, bu bilgisayar modellerinden çıkan verileri çözümleme eder ve yorumlayarak daha kırılgan mahalli hava durumu tahminleri oluşturur. Bu tahminler, çeşitli medya platformları vasıtasıyla halka duyurulur. Gelişen teknoloji ve artan veri miktarıyla beraber, hava durumu tahminlerinin doğruluğu devamlı olarak artmaktadır.

(*26*)

Yorum ekle