Kocaeli 26 Haziran 2024 Çarşamba Hava Durumu

0


(*26*)

KOCAELİ’DE BUGÜN YAĞMUR VAR MI?

(*26*)
Piknik yapmak isteyen, denizde avlanmaya hazırlanan Karamürselli, Körfezli, Derinceli, Değirmendereli, Kandıralı ve İzmitli balıkçılar ve dostlarıyla akşam plan meydana getiren vatandaşlar, bir süredir Kocaeli’nin günlük hava durumunu merak ediyor, araştırıyor. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü verilerine bakılırsa 26 Haziran 2024 Çarşamba günü Kocaeli, güne açık ve sıcak bir hava ile başladı.

(*26*)

İZMİT HAVA DURUMU, KANDIRA HAVA DURUMU

(*26*)
Kocaeli genelinde sabah saatlerinde azca bulutlu bir hava hakim olacak. Hissedilen ısı en düşük 21, en yüksek 30 aşama olacak. Sabah saatlerinde ve akşam saatlerinde Kocaeli genelinde sıcak bir havanın hakim olması umut ediliyor. Hissedilen rutubet oranı ise en düşük 42 en yüksek 96 oranında olacak.

(*26*)

KOCAELİ’DE RÜZGAR VAR MI?

(*26*)
Kandıra sahilleri ve İzmit Körfezi’nde etkili olması beklenen büyük bir rüzgar fırtınası bulunmuyor. Ancak rüzgar olacak. Kuzeyden averaj 23 hızında esmesi umut ediliyor. 


(*26*)

HAVA DURUMU NASIL BELİRLENİYOR?

(*26*)
Hava durumu tahmini, çeşitli veri toplama yöntemleriyle elde edilmiş atmosferik bilgilerin kullanılmasıyla yapılır. Meteorolojik istasyonlar, uydular, radarlar ve hava balonlarından alınan ısı, rutubet, rüzgar hızı ve yönü benzer biçimde veriler, global ve bölgesel hava durumu modellerine beslenir. Bu modeller, atmosferin fizyolojik ve kimyasal süreçlerini simüle ederek gelecekteki hava koşullarını tahmin etmeye yarar. Meteorologlar, bu bilgisayar modellerinden çıkan verileri çözümleme eder ve yorumlayarak daha duyarlı mahalli hava durumu tahminleri oluşturur. Bu tahminler, çeşitli medya platformları vasıtasıyla halka duyurulur. Gelişen teknoloji ve artan veri miktarıyla beraber, hava durumu tahminlerinin doğruluğu devamlı olarak artmaktadır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.