Kocaeli 13 Haziran 2024 Perşembe Hava Durumu

0

KOCAELİ’DE BUGÜN YAĞMUR VAR MI?

(*13*) yapmak isteyen, denizde avlanmaya hazırlanan Karamürselli, Körfezli, Derinceli, Değirmendereli, Kandıralı ve İzmitli balıkçılar ve dostlarıyla akşam plan icra eden vatandaşlar, bir süredir Kocaeli’nin günlük hava durumunu merak ediyor, araştırıyor. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü verilerine gore 13 Haziran 2024 Perşembe günü Kocaeli, güne açık ve sıcak bir hava ile başladı.

İZMİT HAVA DURUMU, KANDIRA HAVA DURUMU

Kocaeli genelinde sabah saatlerinde parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Hissedilen ısı en düşük 23, en yüksek 39 aşama olacak. Sabah saatlerinde ve akşam saatlerinde Kocaeli genelinde sıcak bir havanın hakim olması umut ediliyor. Hissedilen rutubet oranı ise en düşük 28 en yüksek 91 oranında olacak.

KOCAELİ’DE RÜZGAR VAR MI?

Kandıra sahilleri ve İzmit Körfezi’nde etkili olması beklenen büyük bir rüzgar fırtınası bulunmuyor. Ancak rüzgar olacak. Batı yönünden averaj 13 hızında esmesi umut ediliyor. 

HAVA DURUMU NASIL BELİRLENİYOR?

Hava durumu tahmini, çeşitli veri toplama yöntemleriyle elde edilmiş atmosferik bilgilerin kullanılmasıyla yapılır. Meteorolojik istasyonlar, uydular, radarlar ve hava balonlarından alınan ısı, rutubet, rüzgar hızı ve yönü şeklinde veriler, global ve bölgesel hava durumu modellerine beslenir. Bu modeller, atmosferin fizyolojik ve kimyasal süreçlerini simüle ederek gelecekteki hava koşullarını tahmin etmeye yarar. Meteorologlar, bu bilgisayar modellerinden çıkan verileri çözümleme eder ve yorumlayarak daha kırılgan mahalli hava durumu tahminleri oluşturur. Bu tahminler, çeşitli medya platformları vasıtasıyla halka duyurulur. Gelişen teknoloji ve artan veri miktarıyla beraber, hava durumu tahminlerinin doğruluğu devamlı olarak artmaktadır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.