Genel

Kaya Sabancı'ya saldıran Vedat Aşçı kimdir, kaç yaşında? Vedat Aşçı ne iş yapar?

Kaya Sabancı’ya saldıran Vedat Aşçı, son günlerde kamuoyunun merak etmiş olduğu adlardan biri haline geldi. İş dünyasında tanınan bir figür olan Aşçı’nın kim olduğu ve ne iş yapmış olduğu soruları gündemde. Peki, Vedat Aşçı kimdir? Ne iş yapar? İşte, dört gözle beklenen tüm detaylar…

Kamuoyunda büyük yankı uyandıran Kaya Sabancı’ya hücum vakasının arkasından, Vedat Aşçı adı gündeme oturdu. Peki, Vedat Aşçı kimdir ve ne iş yapar? Kullanıcılar bu soruların cevaplarını merak ediyor. İşte, Vedat Aşçı hakkında tüm detaylar…

Vedat Aşçı Kimdir?

1960 senesinde Samsun‘da dünyaya gelen Vedat Aşçı, eğitimini sürdürmek için 1978’de Almanya’ya gitti. Bugün Astaş Holding ve Astaş Gayrimenkul’ün kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Aşçı, Almanya’da 1980 senesinde kurduğu Ascı GmbH şirketi ile tekstil ve hazır giyim sektöründe endüstri tipi konfeksiyon makineleri pazarladı.

İş Hayatı ve Başarıları

1983 senesinde Türkiye’deki ilk şirketi olan Astaş’ı kuran Vedat Aşçı, 2004 senesinde Kempinski Residences Astoria ve Astoria Alışveriş Merkezi ile gayrimenkul sektöründe etkinlik göstermeye başladı. 2008 senesinde Bellevue Residences Managed by Kempinski’yi hayata geçirerek yatırımlarını sürdüren Aşçı, 2012 Aralık ayında Maçka Residences Interior Design by Armani/Casa Managed by Kempinski projesini de hizmete açtı.

Eğitime Katkıları ve Sosyal Sorumlulukları

Vedat Aşçı, 30 senedir birçok eğitim kurumuna ve kuruluşuna destek sağlamaktadır. Astaş Holding olarak, bölgedeki ilk Turizm Fakültesi olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bafra Hacı Şevket Aşcı Turizm Fakültesi’nin yapımını üstlenmiştir. Bu katkılarıyla eğitim alanında mühim bir rol oynamaktadır.

Turizm ve İnşaat Sektöründeki Rolü

Vedat Aşçı, gezim ve inşaat sektöründe gösterdiği faaliyetlerle tanınan bir iş insanıdır. Yatırımları ve projeleriyle adından sıkça söz ettiren Aşçı, toplumsal medyada sıkça araştırılan adlardan biridir.

Kaynak: HABER MERKEZİ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu