Kaya Sabancı, iş dünyasındaki başarılarıyla adından sıkça söz ettiren bir isimdir. Ancak, kullanıcılar onun hakkında daha çok informasyon edinmek istiyor. “Kaya Sabancı kimdir, kaç yaşlarında? Kaya Sabancı kimin oğlu?” şeklinde sorulara cevap arayanlar için işte tüm detaylar…

Kaya Sabancı Kimdir?

İstanbul’un köklü ailelerinden Sabancı ailesinin bir üyesi olan Kaya Sabancı, iş dünyasında mühim bir figür olarak bilinmektedir. İş hayatına denizcilik sektöründe etkinlik gösteren YASA Holding’in sahibi Yalçın Sabancı’nın kardeşi olarak adım atmıştır. İş dünyasındaki kariyerine Miami’de kurduğu Kasa International Corp. adlı şirketle devam etmektedir.

Aile ve Kariyer

72 yaşındaki Kaya Sabancı, Hacı Mehmet Sabancı’nın oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Türkiye haricinde yaşamını sürdürmekte olan Sabancı, 2004 senesinde oğlu Cem Sabancı’nın ağlatısal ölümünden sonrasında Amerika’da yaşamını sürdürmektedir. Tatil zamanlarını çoğu zaman Türkiye’nin Ege kıyılarında geçirmektedir.

Hukuki Süreç

Son zamanlarda gündeme gelen vakalar içinde, Sabancı’nın yaşamış olduğu hukuki problemler bulunmaktadır. Sabancı’nın avukatı Ömer Reşat Kayran, Mandarin dinlence sitesi ve otelinde yaşamış olduğu konutla ilgili yaşanmış olan sorunları, Vedat Aşçı’ya bildirdiğini ve bundan dolayı aralarında husumet bulunduğunu belirtmiştir. Vedat Aşçı ve korumalarının Sabancı’ya saldırmış olduğu iddiaları üstüne, Sabancı ve avukatı kabahat duyurusunda bulunmuşlardır.

Kaya Sabancı’nın sıhhat durumu hakkında ise hemen hemen resmi bir izahat yapılmamıştır.

Kaynak: HABER MERKEZİ