İzmit Belediyesi’ne Nasıl Giderim? İzmit Belediyesi Nerede?

0

İzmit Belediyesi’ne Nasıl Giderim? İzmit Belediyesi Nerede?

İzmit, Kocaeli’nin merkez ilçesi ve en kalabalık ikinci ilçesidir. Gebze ile birlikte ortalama 300.000 ile 400.000 arası nüfuse ev sahipliği yapmaktadır. Hyundai, KordSA, Pirelli ve BriSA benzer biçimde mühim irili ufaklı fabrikalara ve ufak endüstri bölgelerini bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca köylerde ziraat ve hayvancılık da yapılmaktadır. Geniş iş imkanları sebebiyle her geçen gün göç almaya, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden insanların albeni merkezi olmaya devam etmektedir. İzmit’e ilk kez gelenler iskan, çöp vergisi yada zabıta işlemleri benzer biçimde işler için İzmit Belediyesi’nin yerini araştırıyor. Peki, İzmit Belediyesi’ne iyi mi giderim? Kocaeli Gündem sizin için araştırdı.

İZMİT BELEDİYESİ NEREDE?

İzmit Belediyesi, konumu itibariyle ulaşımı en rahat belediye binalarının başlangıcında geliyor. İzmit Belsa Plaza’da etkinlik gösteren İzmit Belediyesi, çarşının tam ortasında yer ediniyor. Hemen yanında Sabri Yalım Parkı bulunuyor. Paris’te iyi mi tüm sokak ve caddeler Eyfel’e çıkıyorsa, İzmit’te de nerede ise her cadde ve sokak İzmit Belediyesi’ne çıkar.

İzmit Belediyesi’ne Nasıl Giderim? İzmit Belediyesi Nerede?

İZMİT BELEDİYESİ’NE NASIL GİDERİM?

 Yürüyüş Yolu üstünden ve İnönü Caddesi üstünden İzmit Belediyesi’ne ulaşabilirsiniz. İnönü Caddesi üstünden geçen Derince’ye ve Körfez’e giden otobüslere binebilirsiniz. Ayrıca tramvay ile Yeni Cuma durağında inebilir, Yeni Cuma Parkı’ndan kısa bir yürüyüş yaparak, İzmit Belediyesi’ne ulaşabilirsiniz. Detaylar için buraya da göz atabilirsiniz.

İzmit Belediyesi’ne Nasıl Giderim? İzmit Belediyesi Nerede?

İZMİT BELEDİYE BAŞKANI KİM?

İzmit Belediyesi Başkanı Av. Fatma Kaplan Özgürlük’tir. 31 Mart 2024 Mahalli ve İdari Seçimlerinde AK Partili rakibi Muharrem Tutuş’u, İYİ Partili rakibi Kamil Şirin’i, Yeniden Refah Partili Mustafa Şahin’i ve Saadet Partili rakibi Sinan Yolcu’yu geride bırakarak ikinci dönemine başlamış olan Başkan Özgürlük, şehir genelinde tanınıyor ve seviliyor.  Başkan Özgürlük, son seçimlerde 120.385 oy aldı. Bu sayı da oyların yüzde 49,06’sına denk geliyor.

Kaynak: Haber Merkezi

Leave A Reply

Your email address will not be published.