Genel

İnstagram Pronouns Ekleme Nasıl Yapılır?

İnstagram Pronouns Ekleme için yapmanız ihtiyaç duyulan adımları aşağıda anlattık. Profilinizde hitap şekli gözükmesini istiyorsanız size verilen bağlantı ile süratli bir halde Pronouns terimlerinizi kullanıcı adınıza tanımlayabileceksiniz. 2021 senesinde popüler toplumsal medya uygulamasına bayağı fazla güncelleme geldi. Gelen bu güncellemeler çoğu zaman kullananların gerek duydukları açıkları kapatmak üzerineydi. Son dönemlerde eklenen ve fazla duyulmayan İnstagram Pronouns özelliği ile profil bilgilerinize bir hitap şekli ekleyebiliyorsunuz. Her İnstagram kullanıcısı profilinde gözükebilmesi için maksimum 4 tane Pronouns ekleyebilmektedir. Ekleyeceğiniz bu Pronouns hitap şekillerini isterseniz her insana açık yada yalnızca takipçilerinize gözükecek şekilde ayarlayabiliyorsunuz.

Şuanda yurt haricinde bir kaç ülkede etken olarak kullanılmaya başlanan özellik hemen hemen Türkiye için de kullanılabilir olup olmadığıyla ilgili bir izahat yapılmadı. Fakat tespit ettiğimiz bir kaç profil de İnstagram pronouns eklemesinin yapıldığını fark ettik. Resmi İnternet sitesini araştırdığımızda eklenebilecek bir bağlantıyı sizler için bulduk. Aşağıda anlattığımız adımları uygulayarak İnstagram Pronouns Ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Karşılaştığınız bir hata yada yaşadığınız bir problem olursa yorum olarak bizlere bildirin.

İnstagram Pronouns Ekleme

İnstagram Pronouns Ekleyebilmeniz için ilk olarak Türkiye de bu özelliğin etken hale getirilmesi gerekiyor. Fakat aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ulaşacağınız sayfada kendi hesabınız için hitap şekli önerisini biçim olarak yollayabilirsiniz. Aşağıda verdiğimiz ” İnstagram Pronouns Ekle” butonuna basın. Oluşturulan resmi sayfadan İnstagram hesabınıza giriş yapınız, sonrasında Hitap şekillerini ekle yazan yere profilinizde görülmesini istediğiniz hitap şekillerini ekleyiniz. Ardından bir altındaki kutucuğa eklediğiniz hitap şekillerinin görülmesini istediğiniz hesabın kullanıcı adını yazınız. Gönder dediğinizde karşınıza bir uyarı mesajı gelecek.

Yukarıda anlattığımız adımları uygulayarak yollayacağınız hitap şekli kati olarak uygulanmaz. Bir oldukca İnstagram kullanıcısı sizin adınıza benzer hitap şekillerini bildirirse büyük olasılıkla özellik hemen hemen gelmese dahi profilinize tanımlanacaktır. Fakat bu özellik Türkiye de etken edilmiş olduğu süre iyi mi kullanabileceğinizi aşağıda anlatıyoruz.

  1. İnstagram profilinize giriniz,
  2. Profil ayarlarınızı düzenleyin,
  3. Karşınıza çıkan Ayarlar ekranında “Pronouns” kısaca “Hitap Şekli” alanını doldurun.

Yukarıdaki adımlar özellik vatanımızda etken edildikten sonrasında iyi mi kullanabileceğinizi anlatmaktadır. Daha sonrasında profilinizdeki yaşam öyküsü yazısının üstünde hitap şekli gözükecektir.

İnstagram Pronouns Nedir?

İnstagram Pronouns, kullananların kendileriyle ilgili hitap şekillerini eklemeleri için getirilen bir özelliktir. Kullanıcı adı çoğu zaman her insanoğlunun adı ve soyismi olmuyor, İnstagram kullanıcılarına isim ve soyisim için verdiği alana %65 kendilerine ilişkin hitap şekillerini yazıyorlar. Bu yüzden geliştirilen bu özellik ile artık isim alanına isminizi ve hitap alanına da hitap şekillerinizi ekleyebileceksiniz.

Hitap bir diyalog esnasında karşı taraftaki bireye belli amaçlar doğrultusunda sevgi ve saygı şeklinde durumları betimlemek için kullanılan vurgulu sözcüklerdir. Genellikle bir diyaloga adım atmak yada söze girmek için kullanılan bir araçtır. … Diyalog içine girilen fert ya da bireyler ile olan mesafenizi gösterir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu