Güniz Akkuş, Almanya’da doğup büyüyen, polislik kariyerine Türkiye’de süregelen ve sonrasında organize suçlarla anılan bir isimdir. Peki, yaşamı süresince neler yaşadı ve iyi mi bir dönüşüm geçirdi? Detaylar merak ediliyor.

Güniz Akkuş kimdir?

Güniz Akkuş, yaşamı süresince değişik rollerde tanınmış bir isim olmuştur. Almanya’da doğup büyüyen Akkuş, genç yaşlarda dinlence için gittiği Antalya’da polis ekiplerini görerek polis olma sonucu almıştır. Ailesini ikna ettikten sonrasında Türkiye’ye yerleşen Akkuş, İzmir’deki Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olarak polis memuru olmuştur. 2000 senesinde polislik kariyerine yunus timinde süregelen Akkuş, kısa süre sonrasında Narkotik Şube Müdürlüğü’nde vazife yapmıştır.

Polislik kariyeri süresince süratli ve atak biri olarak tanınan Güniz Akkuş, bir süre sonrasında amiri ile yaşamış olduğu ihtilaf sonucunda Kilis’e sürgün edilmiş ve hemen sonra meslekten ihraç edilmiştir. Bu süreçten sonrasında İstanbul’a taşınan Akkuş, burada organize suçlarla mücadelede yer edinen bir güvenlik amiri olarak tanıtılarak, değişik eğlence mekanlarından haraç toplamakla suçlanmıştır. Etiler’den Reina’ya kadar birçok meşhur mekanı hedef alan haraç çetesiyle adı duyulmuştur.

2006 senesinde bir kişiyi yaralamaktan dolayı hapis cezası alan Akkuş, 3 yıl hapis yattıktan sonrasında 2009 senesinde tahliye olmuştur. 2015 senesinde umreye giderek tövbe ettiğini ve yeni bir hayata başladığını ifade etmiştir.

Son olarak, konakladığı otelin önünde kimliği belirsiz şahıs ya da kişiler tarafınca silahlı saldırıya uğramış ve yaralanmıştır. Olayın peşinden geniş çaplı bir soruşturma başlatılmıştır.

Kaynak: Haber Merkezi