Genel

Evren Yiğit Kimdir? Buca FanClub Kurucusu Neden Gündemde?

Evren Yiğit Kimdir? Buca FanClub Kurucusu Neden Gündemde?

Evren Yiğit Kimdir?

İzmir’in Buca ilçesinde spor topluluğu tarafınca tanınan bir isimdi. Bucaspor Taraftarlar Derneği’nin kurucusu olan Yiğit, Bucaspor Tribünlerinin Onursal Başkanı olarak biliniyordu. Bilhassa Buca bölgesinde geniş bir fanatik kitlesine haiz olan Yiğit, yandaş gruplarının birleştirici figürlerinden biriydi.

Evren Yiğit Neden Gündemde?

23 Mayıs 2024 tarihinde, İzmir’in Buca ilçesi Menderes Mahallesi Adnan Kahveci Caddesi’nde yer edinen bir kahvehanenin önünde silahlı bir hücum meydana geldi. Olayın başrolündeki Evren Yiğit (43), daha ilkin tartıştığı Buca Belediyesi Meclis Üyesi Kemal Altın’ın (54) bulunmuş olduğu kahvehaneye hafifçe ticari aracıyla geldi. Araçtan inen Yiğit, belinden çıkardığı tabancayla ateş etmeye başladı. Oluşturulan ateş sonucu Kemal Altın ve müşterilerden Davut Orhan Fırat (30) yaralandı.

Evren Yiğit’in Ölümü

Silahlı hücum esnasında bölgede bulunan sivil polisler, Yiğit’e ateş etmeyi bırakması için uyarılarda bulunmuş oldu. Ancak Yiğit, ikazları dikkate almayarak ateş etmeyi sürdürdü. Bunun üstüne polisler, Yiğit’e müdahale ederek onu kolundan ve göğsünden vurdu. Olay yerine çağrılan sıhhat ekipleri, Yiğit’i ve öteki yaralıları Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdı. Yapılan tüm müdahalelere karşın Evren Yiğit kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Yaralı olan Kemal Altın ve Davut Orhan Fırat ise tedavilerinin arkasından taburcu edildi. Olay esnasında Evren Yiğit’in yanında bulunan C.Y. gözaltına alındı ve Yiğit’in silahına el konuldu. Polis, vakayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlattı.

Yorum ekle