Genel

EURO 2028 nerede oynanacak?

Futbolseverlerin merakla beklediği probleminin cevabı nihayet belli oldu. ‘EURO 2028 nerede oynanacak?’ sorusuna cevap arayan futbol tutkunları, detaylar için doğru yerdesiniz. İşte, Avrupa futbolunun kalbinin atacağı bölgeler!

Avrupa’nın dört bir yanından futbol fanatikleri, EURO 2028’in hangi ülkelerde düzenleneceğini büyük bir merakla bekliyor. ‘EURO 2028 nerede oynanacak?’ İşte, futbolseverlerin sabırsızlıkla beklediği bu probleminin cevapları ve turnuvaya ev sahipliği meydana getirecek şehirlerin bilgileri.

EURO 2028 hangi ülkede oynanacak?

Avrupa Futbol Şampiyonası’nın (EURO) 2028 ev sahipliği belirlendi. Türkiye’nin EURO 2032 için İtalya ile beraber adaylık yarışından çekilmesinin peşinden, EURO 2028 turnuvası için resmi kararlar açıklandı.

EURO 2032’nin Türkiye ve İtalya tarafınca düzenleneceği duyurulmuşken, EURO 2028 için ise Birleşik Krallık ve İrlanda Cumhuriyeti’nin ortaklığına karar verildi. Bu karar, UEFA tarafınca meydana getirilen son değerlendirmelerin peşinden resmiyet kazanmıştır.

Birleşik Krallık ve İrlanda Cumhuriyeti’nin EURO 2028 için seçilmesi, turnuvanın büyük bir futbol geleneğine ve altyapıya haiz bölgelerde gerçekleştirilmesine olanak sağlayacak. EURO 2028, futbolseverler için unutulmaz bir edinim sunmayı vaat ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu