Düzce Valisi Selçuk Aslan kimdir? Selçuk Aslan kaç yaşında?, nereli?

0

1978 senesinde Kırşehir’de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Kırşehir’de tamamlayan ASLAN, yükseköğrenimini 1998’de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamlayarak lisansüstü çalışmalara başladı. Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Bilim Dalında “Kovancılar’ın Sosyal Yapısı” temalı tezinin kabulü ile tamamlamış oldu.Memuriyet hayatına 2000 senesinde Maliye Bakanlığında süregelen ASLAN, Kaymakam Adaylığı Imtihanını kazanarak 27 Aralık 2001 tarihinde Edirne ilinde Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

Kaymakam adaylığı periyodunun sonunda katılmış olduğu 89. Dönem Kaymakamlık Kursunu dönem birincisi olarak tamamlayarak Kayseri ili Tomarza ilçesi Kaymakamlığına asaleten atandı.

Daha sonrasında sırasıyla;

15 Nisan 2005-12 Ekim 2006 tarihleri içinde Kayseri-Tomarza Kaymakamı,

27 Ekim 2006-01 Eylül 2008 tarihleri içinde Bingöl-Yayladere Kaymakamı,

15 Eylül 2008-15 Ağustos 2012 tarihleri içinde Elazığ-Kovancılar Kaymakamı,

30 Ağustos 2012-15 Aralık 2016 tarihleri içinde Rize-Pazar Kaymakamı,

15 Aralık 2016-27 Şubat 2018 tarihleri içinde Çorum-Osmancık Kaymakamı,

28 Şubat 2018-18 Mayıs 2022 tarihleri içinde Mülkiye Müfettişi olarak vazife yapmış oldu.

 Asli görevleri esnasında;

13 Mart 2017-15 Şubat 2018 tarihleri içinde Suriye Vazife Gücü kapsamında Kilis Koordinasyon Bölgesi Genel Koordinatörlüğü ve Çobanbey İnsani Yardım Koordinatörü,

24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ-Sivrice merkezli zelzele afeti sonrası 27 Ocak 2020-25 Mart 2020 tarihleri içinde Afet Koordinatörü,

22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanılan Giresun-Dereli sel afeti sonrası 19 Eylül 2020-02 Temmuz 2021 tarihleri içinde Giresun İl Hususi İdaresi Genel Sekreter Vekili,

11 Ağustos 2021 tarihinde Kastamonu ilimizde yaşanılan sel afeti sonrası 15 Ağustos 2021-12 Mayıs 2022 tarihleri içinde Kastamonu İl Hususi İdaresi Genel Sekreter Vekili olarak geçici görevlerde bulunmuş oldu.

18 Mayıs 2022 – 18 Ağustos 2023 tarihleri içinde İller İdaresi Genel Müdürü olarak vazife yapmış oldu.

Son olarak; 10 Ağustos 2023 tarihindeki ve 32275 sayılı Resmi Gazete’de piyasaya çıkan 2023/376 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Düzce Valisi olarak atandı.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.